Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelíci vyhlásili sbírku na oběti znásilnění v Kongu

Ze světa

Evangelíci vyhlásili sbírku na oběti znásilnění v Kongu

e-cirkev.cz, red. / 22. 9. 2017 9:48

Znásilnění je v Kongu používáno jako válečná zbraň, a to jako zbraň velmi ničivá. Cílem není uspokojení sexuální touhy, ale zmrzačení žen, které přináší rozklad celých komunit, v nichž jsou ženy často hlavní ekonomickou silou. Obětmi jsou nejen dospělé ženy, mladé i staré, ale také dívky včetně kojenců. O této situaci mluvil na nedávném valném shromáždění Světového luterského svazu dr. Mukwege, který v roce 1999 založil v Kongu nemocnici poskytující pomoc těmto obětem. Práci nemocnice financuje nadace Panzi Foundation, kterou se synodní rada Českobratrské církve evangelické rozhodla podpořit vyhlášením mimořádné sbírky.

Výběr Christnetu

Židé slaví Nový rok 5778

Vlastní zpráva / 21. 9. 2017 17:47

Židé slaví Nový rok 5778 Židovská komunita slaví Nový rok, konkrétně 5778. V tento den se podle tradice otvírá Boží Kniha života a smrti, do níž bude na příští rok zapsán osud každého člověka. Rodiny se vrátí ze synagogy a při slavnostní večeři máčejí chleba do medu jako výraz přání, že nový rok bude sladký, uvedl pro server Lidovky.cz Leo Pavlát, ředitel Židovského muzea v Praze.

Ze světa

Papež: Církev bude mít nulovou toleranci vůči zneužívání dětí

ČTK / 21. 9. 2017 17:30

Papež: Církev bude mít nulovou toleranci vůči zneužívání dětí Papež František se zavázal, že katolická církev tvrdě zakročí proti kněžím, kteří znásilní či budou sexuálně obtěžovat děti. Biskupy, kteří o zneužívaní budou vědět, ale zamlčí ho, budou rovněž čekat tvrdé postihy. Uvedla to dnes agentura AP. Papež se poprvé setkal s komisí, která bojuje proti zneužívání nezletilých v katolické církvi.

Ze světa

Lyonský arcibiskup stane před soudem, měl tajit zneužívání dětí

ČTK / 20. 9. 2017 16:44

Lyonský arcibiskup stane před soudem, měl tajit zneužívání dětí Lyonský arcibiskup Philippe Barbarin bude souzen za to, že zatajoval sexuální zneužívání nezletilých jiným duchovním. Barbarina, který patří k nejvlivnějším členům francouzského episkopátu, francouzská prokuratura obvinila z toho, že trestné činy v případu starém více než 25 let záměrně nenahlásil.

Domácí zpravodajství

Somálská studentka prohrála spor se školou o zákaz nošení hidžábu

ČTK / 20. 9. 2017 8:30

Somálská studentka prohrála spor se školou o zákaz nošení hidžábu Soud v úterý zamítl odvolání somálské dívky, která se žalobou domáhala po střední zdravotnické škole omluvy a 60.000 korun za údajný zákaz nošení muslimského šátku hidžábu. Rozhodnutí je pravomocné. Podle odvolacího senátu je v sekulárním Česku nutno chránit právo být bez vyznání stejně jako právo náboženství vyznávat. Rozhodnutí si přišly vyslechnout desítky odpůrců islámu.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 541)