Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V radě Luterského světového svazu zasedne poprvé i Češka

Domácí zpravodajství

V radě Luterského světového svazu zasedne poprvé i Češka

e-cirkev.cz / 16. 5. 2017 21:27

Olga Navrátilová z Českobratrské církve evangelické se stala první Češkou v radě Luterského světového svazu. Byla zvolena na dvanáctém valném shromáždění svazu, které se ve Windhoeku v Namibii koná v těchto dnech.

Domácí zpravodajství

Synod Slezské evangelické církve uvede do úřadu nového biskupa Tyrlíka. Připomene výročí reformace

sceav / 16. 5. 2017 9:48

Synod Slezské evangelické církve uvede do úřadu nového biskupa Tyrlíka. Připomene výročí reformace 32. řádný synod Slezské církve evangelické augsburského vyznání (SCEAV) se bude konat ve dnech 19. a 20. května v budově Diakonického a vzdělávacího centra Vladislava Santariuse v Českém Těšíně. V jubilejním roce, kdy si církve připomínají pětisté výročí začátku reformace, bude hlavním tématem synodu právě poselství Reformace. Letos v květnu také dochází k výměně biskupů. Úřad po šesti letech opouští Jan Wacławek a jeho post přejímá Tomáš Tyrlík

Domácí zpravodajství

Na konci týdne zasedá synod Českobratrské církve evangelické

red. / 15. 5. 2017 13:36

Na konci týdne zasedá synod Českobratrské církve evangelické Praze se ve dnech 18.-20. května koná 3. zasedání 34. synodu Českobratrské církve evangelické. Synod se na svém letošním setkání bude zabývat například hospodařením církve, změnami církevních zřízení a řádů, novým logem, budovami škol Evangelické akademie v Praze nebo právem farářů oddávat. Na programu je i jednání o novém evangelickém zpěvníku či strategickém plánu církve.května 2017 v Praze.

Domácí zpravodajství

Noc kostelů otevře 9. června v Česku na 1500 chrámů

ČTK / 15. 5. 2017 13:15

Noc kostelů otevře 9. června v Česku na 1500 chrámů Přibližně 1500 chrámů, kostelů a modliteben otevře 9. června po celé České republice už tradiční Noc kostelů. Otevírat se budou i prostory, kam se běžně nelze podívat a vstup bude všude zdarma. Během Noci kostelů se mohou lidé setkat s křesťanstvím jak v podobě prohlídky architektonických skvostů, tak prostřednictvím setkání s jeho představiteli i s jeho idejemi.

Domácí zpravodajství

Barokní slavnosti Navalis na Karlově mostě zpestří i parušutisté

ČTK,red / 15. 5. 2017 13:02

Barokní slavnosti Navalis na Karlově mostě zpestří i parušutisté Devátý ročník Svatojánských slavností Navalis dnes nabídne průlet rogal i premiéru hudebního díla skladatele Kryštofa Marka. Součástí slavnosti na počest svatého Jana Nepomuckého bude seskok parašutistů včetně průletu pod obloukem Karlova mostu v místě Nepomuckého mučednické smrti.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
94%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 199)