Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Konzervativní odpůrci vylepili v Římě přes 200 plakátů kritizujících papeže Františka

Ze světa

Konzervativní odpůrci vylepili v Římě přes 200 plakátů kritizujících papeže Františka

ČTK / 5. 2. 2017 23:47

Zhruba dvě stě plakátů kritizujících papeže Františka, které se o víkendu objevily v ulicích Říma, dnes odstranily technické služby italské metropole. Kdo za kritikou hlavy katolické církve přesně stojí, není zatím jasné. Z témat která plakáty zdůrazňují je ale zřejmé, že se jedná o konzervativní odpůrce papeže.

Domácí zpravodajství

Spor o úpravu židovského hřbitova pomůže vyřešit expremiér Špidla

ČTK / 3. 2. 2017 16:58

Spor o úpravu židovského hřbitova pomůže vyřešit expremiér Špidla Vleklý spor o způsob pietní úpravy prostoru bývalého židovského hřbitova v Prostějově, na kterém se stále nemůže dohodnout radnice s židovskými organizacemi, se obě strany pokusí vyřešit s pomocí expremiéra Vladimíra Špidly (ČSSD). Bývalý předseda vlády a evropský komisař s rolí mediátora souhlasí, řekla dnes novinářům po jednání se zástupci Federace židovských obcí ČR a nadace Kolel Damesek Eliezer primátorka Alena Rašková (ČSSD).

Ze světa

Italská vláda podepsala s muslimy pakt o boji proti násilí

ČTK / 1. 2. 2017 20:43

Italská vláda podepsala s muslimy pakt o boji proti násilí Zástupci muslimských obcí v Itálii dnes podepsali s italským ministerstvem vnitra dokument, v němž se obě strany zavázaly bojovat proti všem formám násilí a proti terorismu. Text obsahuje také slib, že tradiční páteční modlitby muslimů v zemi budou v italštině, nebo do ní budou překládány.

Ze světa

Petr Jašek dostal vyšší trest, než uvádělo naše ministerstvo

red / 1. 2. 2017 20:06

Petr Jašek dostal vyšší trest, než uvádělo naše ministerstvo Nezisková organizace World Watch Monitor zveřejnila podrobnosti k výši trestu českého humanitárního pracovníka  Petra Jaška. Celkově by měl v súdánském vězení strávit 23,5 roku (trest se sčítá a nepočítá se jen nejvyšší sazba) a ještě zaplatit pokutu 100 000 súdánských liber (přibližně 400 000 Kč).

Domácí zpravodajství

Papež František přijal rezignaci biskupa Hrdličky

www.cirkev.cz, red. / 1. 2. 2017 16:27

Papež František přijal rezignaci biskupa Hrdličky Olomoucký světící biskup Josef Hrdlička, který před dvěma týdny dovršil věk 75 let, byl ke dnešnímu dni (1. února) zproštěn úřadu. Podle prohlášení tiskového střediska papežského státu papež František přijal rezignaci, kterou biskup Hrdlička ve shodě s kanonickým právem podal v uplynulých měsících.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 179)