Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
České feministky vyjadřily solidaritu s ruskými ženami kvůli změnám v zákonu o domácím násilí

Domácí zpravodajství

České feministky vyjadřily solidaritu s ruskými ženami kvůli změnám v zákonu o domácím násilí

Vlastní zpráva / 27. 1. 2017 14:18

Ve středu 11. ledna přijala Státní duma v Rusku v prvním čtení návrh změny zákona o domácím násilí, ve kterém je zbití “blízkého příbuzného” označováno za trestný čin. Jedná se o zákon umožňující trestat pachatele, kteří se dopustili násilí na svých rodičích, sourozencích, dětech, manželkách a manželech a blízkých příbuzných. Podle navrhovatelů pozměnění zákona by již domácí násilí nemělo být zhodnoceno  jako trestný čin, ale jako přestupek, za který hrozí pokuta. Proti tomuto návrhu protestovala v Praze před ruskou ambasádou i malá skupina českých křesťanských feministek. 

Domácí zpravodajství

Žalobu muslimské studentky na školu kvůli hidžábu soud zamítl

ČTK / 27. 1. 2017 10:39

Žalobu muslimské studentky na školu kvůli hidžábu soud zamítl Soud dnes zamítl požadavek somálské dívky, která se domáhala omluvy a 60.000 korun od pražské Střední zdravotnické školy kvůli údajnému zákazu nosit muslimský šátek hidžáb. Žalobkyně tvrdila, že ji instituce nepřímo diskriminovala v přístupu ke vzdělání a svobodné volbě povolání. Podle soudkyně však dívka diskriminaci neprokázala, především však nesplnila podmínky pro zahájení studia. Rozsudek není pravomocný.

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové podpořili pochod pro život, odmítají rodinnou politiku ministryně Marksové

ČTK / 26. 1. 2017 1:49

Katoličtí biskupové podpořili pochod pro život, odmítají rodinnou politiku ministryně Marksové Čeští a moravští biskupové by rádi v nadcházejícím volebním roce zaměřili pozornost politiků k rodině jako zdroji hodnot, ne jako nástroji volebního boje. Vyslovili podporu dubnovému Národnímu pochodu pro život, jehož cílem je snížit počet potratů. Česká biskupská konference (ČBK) v dnešním prohlášení uvedla, že podpora pochodu je i reakcí na koncepci rodinné politiky představenou ministerstvem práce a sociálních věcí.

Ze světa

Čína chce tvrdě zakročit proti náboženským skupinám, které neschválí vláda

ČTK / 26. 1. 2017 1:32

Čína chce tvrdě zakročit proti náboženským skupinám, které neschválí vláda Čína se rozhodla zpřísnit zákony, které se týkají činnosti skupin, jež úřady považují za „sekty“. Za snahu obrátit na víru děti či vládní úředníky a za pokusy spojit se se zahraničními skupinami tak budou členům náboženských hnutí hrozit vyšší tresty.

Domácí zpravodajství

Velmistr řádu maltézských rytířů rezignoval. Nesouhlasil s vatikánskými zásahy do chodu řádu

ČTK, red. / 25. 1. 2017 9:18

Velmistr řádu maltézských rytířů rezignoval. Nesouhlasil s vatikánskými zásahy do chodu řádu Muž číslo jedna v hierarchii Řádu maltézských rytířů sáhl ke zřídka vídanému kroku a rezignoval na svou funkci kvůli sporu s Vatikánem. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na mluvčího řádu. Spor řádu s vedením církve se táhne již od prosince a pravděpodobně jde o rozdávání prezervativů v rámci projektů řádu v Myamaru. Může jít ale jen o zástupný důvod..

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
13%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
53%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 168)