Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež se zranil v papamobilu, má roztržené obočí

Ze světa

Papež se zranil v papamobilu, má roztržené obočí

ČTK / 11. 9. 2017 16:54

Papež František v neděli ztratil rovnováhu při cestě automobilem v kolumbijské Cartageně v závěru cesty po této latinskoamerické zemi. Má podlitinu na tváři a roztržené obočí, jeho stav ale není vážný, oznámil vatikánský mluvčí.

Domácí zpravodajství

Věřící vyrazí do kostela na kole

e-cirkev.cz / 11. 9. 2017 15:55

Věřící vyrazí do kostela na kole Nebuďme lhostejní k zemi, která nám byla svěřena – s takovým heslem vyrazí stovky věřících z celé republiky v neděli 17. září (případně už v sobotu 16. září) do kostela. Zapojí se do desátého ročníku ekumenické akce Do kostela na kole.

Ze světa

Papež František vyzval v Kolumbii k usmíření a brojil proti křiklavé sociální nerovnosti

ČTK / 10. 9. 2017 16:15

Papež František vyzval v Kolumbii k usmíření a brojil proti křiklavé sociální nerovnosti Papež František při sobotní bohoslužbě v kolumbijském městě Villavicencio vyzval oběti dlouholetého krvavého konfliktu v Kolumbii, aby učinily první krok k usmíření a odpustily těm, kdo na ně utočili. Úsilí dosáhnout míru přijde vniveč bez upřímné oddanosti usmíření, upozornil nejvyšší představitel římskokatolické církve, který je v Kolumbii už čtvrtý den na návštěvě. V  neděli pak v Medellínu opakoval výzvu k míru a smíření a poukázal na nutnost odstranění křiklavých sociálních nerovností, která latinskoamerickou zemi sužují.

Domácí zpravodajství

Pražské zastupitelstvo projedná dvě petice o Mariánském sloupu

ČTK, red. / 8. 9. 2017 10:17

Pražské zastupitelstvo projedná dvě petice o Mariánském sloupu Pražské zastupitelstvo projedná 14. září dvě petice týkající se obnovy Mariánského sloupu. Jedna volá po jeho instalaci na Staroměstském náměstí, druhá je proti. Petici za obnovu sloupu podepsalo již v roce 2012 přes 11000 lidí a dalších 2500 tisíce elektronicky. Petici proti sloupu pak přes 1000 lidí a pod internetovou verzí je zhruba dalších 1500 podpisů. Umístění sloupu odmítají kvůli tomu, že symbolizuje období rekatolizace a netolerance po bitvě na Bílé hoře. Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze chce umístit sloup na původním místě pro jeho uměleckou hodnotu a jako symbol nových vztahů.

Domácí zpravodajství

Evangelíci z celé republiky si připomenou 500. výročí reformace ve valašské Ratiboři

e-cirkev.cz, red. / 7. 9. 2017 10:12

Evangelíci z celé republiky si připomenou 500. výročí reformace ve valašské Ratiboři V neděli 10. září zamíří do Ratiboře u Vsetína evangelicí z celé republiky. Tam si připomenou 500. výročí evropské reformace, tedy okamžik, kdy Martin Luther přibil na dveře chrámu ve Wittenbergu svých 95 tezí. Celý den začne slavnostními bohoslužbami v 10 hodin v tamním evangelickém kostele. Následovat bude celodenní kulturní program

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se k dobrovolnické pomoci potřebným kvůli pandemii?
Ano
9%
 
Zatím to zvažuji
29%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
52%
 
(Počet hlasů celkem: 21)