Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František dorazil na pětidenní návštěvu Kolumbie

Ze světa

Papež František dorazil na pětidenní návštěvu Kolumbie

Vlastní zpráva / 7. 9. 2017 9:55

Papež František ve středu dorazil na pětidenní návštěvu Kolumbie. Jejím hlavním cílem je pomoci k usmíření v zemi, kde minulý měsíc skončilo odzbrojování povstalců po půlstoletí konfliktu. Papež se v Kolumbii zdrží do neděle a navštíví tam několik měst. Dnes ho čeká setkání s prezidentem Juanem Manuelem Santosem, později odslouží mši v parku Simóna Bolívara v Bogotě.  

Ze světa

Vymazání křížů v letácích Lidlu lituje i vedení firmy v Německu

ČTK / 7. 9. 2017 9:50

Vymazání křížů v letácích Lidlu lituje i vedení firmy v Německu Lítost nad tím, že na reklamních letácích diskontu Lidl na "řecký týden" byly vyretušovány kříže z kopulí ortodoxních chrámů na řeckém ostrově Santorini, vyjádřilo vedení firmy v německém Neckarsulmu. "Je nám velice líto, že aktuální design (obalu) vyvolal nespokojenost. Není za tím žádný špatný úmysl," uvedla podle agentury DPA Isabela Lehmannová, zastupující vedení firmy.

Ze světa

Vatikán prohlásil Matku Terezu svatou patronkou Kalkaty

ČTK, red. / 7. 9. 2017 9:45

Vatikán prohlásil Matku Terezu svatou patronkou Kalkaty Vatikán prohlásil Matku Terezu svatou patronkou arcidiecéze indické Kalkaty. Stalo se tak při středeční bohoslužbě v Kalkatě, kde zasvětila život péči o nejchudší z chudých. Informovala o tom agentura AP. Svatou patronkou Kalkaty se Matka Tereza stala rok poté, co ji papež František prohlásil za svatou.

Ze světa

BBC: V Británii je poprvé většina lidí bez náboženské víry, u mladých lidí dokonce dvě třetiny

ČTK / 4. 9. 2017 21:40

BBC: V Británii je poprvé většina lidí bez náboženské víry, u mladých lidí dokonce dvě třetiny V Británii se vůbec poprvé více než nadpoloviční většina lidí nehlásí k žádné náboženské víře. Čím jsou mladší, tím je jich více. Loni podle britského Národního centra pro sociální výzkum uvedlo 53 procent lidí, že jsou bez víry.

Domácí zpravodajství

Plzeňské církevní gymnázium zahájilo školní rok v kostele

ČTK / 4. 9. 2017 20:44

Plzeňské církevní gymnázium zahájilo školní rok v kostele Více než 500 studentů, z toho 60 nových, zahájilo dnes v kostele dominikánů s učiteli nový školní rok Církevního gymnázia Plzeň. Škola, o kterou je dlouhodobě velký zájem, byla založena před 25 lety.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se k dobrovolnické pomoci potřebným kvůli pandemii?
Ano
9%
 
Zatím to zvažuji
29%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
52%
 
(Počet hlasů celkem: 21)