Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Bezbřehá touha po zisku vede k ekologické krizi, napsali společně František a Bartoloměj

Ze světa

Bezbřehá touha po zisku vede k ekologické krizi, napsali společně František a Bartoloměj

Vlastní zpráva / 1. 9. 2017 19:16

Ekologickou krizi způsobuje nezodpovědné nakládání se zdroji planety a bezbřehá touha po zisku. Ve svém dnešním prohlášení to uvedli nejvyšší představitelé římskokatolické a ortodoxní církve.

Ze světa

Papež vyslal do Moskvy nejvyššího diplomata. Biskup Malý: „Jsou výsledkem jen obecné fráze?“

ČTK, red. / 1. 9. 2017 18:37

Papež vyslal do Moskvy nejvyššího diplomata. Biskup Malý: „Jsou výsledkem jen obecné fráze?“ Vatikán vyslal do Moskvy k rozhovorům svého nejvyššího diplomata. Papež František chce posílit vztah Svatého stolce s ruskou pravoslavnou církví. Kardinál Pietro Parolin, státní sekretář Svatého stolce a hlavní papežův diplomat, se v ruském hlavním městě setkal tento týden s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a patriarchou Kirillem.

Ze světa

Do Mekky přijely vykonat pouť skoro dva miliony muslimů

ČTK / 30. 8. 2017 9:35

Do Mekky přijely vykonat pouť skoro dva miliony muslimů Téměř dva miliony muslimů z celého světa dorazily do saúdskoarabské Mekky, kde dnes začíná každoroční islámská pouť hadždž. Velkou pouť (hadždž) má vykonat aspoň jednou za život každý muslim, jestliže mu to zdraví a finanční situace dovolí.

Ze světa

Papež navštíví buddhistickou Barmu a muslimský Bangladéš

ČTK / 30. 8. 2017 9:17

Papež navštíví buddhistickou Barmu a muslimský Bangladéš Papež František navštíví na přelomu listopadu a prosince Barmu a Bangladéš. Informovala o tom v úterý agentura AFP s odvoláním na vatikánské úřady. V neděli papež odsoudil pronásledování muslimského etnika Rohingů v převážně buddhistické Barmě a řekl, že se modlí, aby získali "plná občanská práva".

Ze světa

Odvolaný arcibiskup Bezák bude učitelem, svůj případ vnímá jako na 50 let uzavřený

ČTK / 29. 8. 2017 0:16

Odvolaný arcibiskup Bezák bude učitelem, svůj případ vnímá jako na 50 let uzavřený Odvolaný slovenský arcibiskup Róbert Bezák, kolem jehož sesazení před pěti lety panují nejasnosti, již nepočítá se svou případnou rehabilitací ani vyřešením svého případu v rámci katolické církve. Od nadcházejícího školního roku bude Bezák vyučovat náboženství a etiku na jednom z bratislavských gymnázií.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se k dobrovolnické pomoci potřebným kvůli pandemii?
Ano
9%
 
Zatím to zvažuji
29%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
52%
 
(Počet hlasů celkem: 21)