Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Tři králové neexistovali, přesto vyrazí do ulic s velbloudy i ve speciální tramvaji

Domácí zpravodajství

Tři králové neexistovali, přesto vyrazí do ulic s velbloudy i ve speciální tramvaji

ČTK/red. / 6. 1. 2017 10:06

Průvody s velbloudy, koncerty nebo i jízdy speciální tramvaje budou provázet dnešní svátek Tří králů. Tradičně budou ulicemi procházet trojice v kostýmech králů Kašpara, Melichara a Baltazara a žehnat domácnostem. Tříkrálový svátek je také spojen se sbírkami na potřebné, posedmnácté se koná celorepubliková sbírka neziskové organizace Charita ČR, která začala již 1. ledna.

Domácí zpravodajství

Členové komunity Dvanácti kmenů se po zásahu policie přestěhovali z Německa do Česka

ČTK/red / 6. 1. 2017 9:44

Členové komunity Dvanácti kmenů se po zásahu policie přestěhovali z Německa do Česka Členové křesťanské komunity Dvanáct kmenů, kterou v Německu opakovaně vyšetřovaly místní úřady, se na přelomu roku ze spolkové republiky přestěhovali do Česka. Uvedla to německá média, podle nichž tak už v Německu nezůstává žádný člen komunity. Uskupení odmítá posílat děti do veřejných škol a používá kontroverzní výchovné metody, včetně fyzických trestů, kvůli čemuž se opakovaně dostalo do střetu s německými úřady.

Ze světa

Satirický týdeník Charlie Hebdo je odhodlán pokračovat v kritice všech náboženství

ČTK / 6. 1. 2017 9:35

Satirický týdeník Charlie Hebdo je odhodlán pokračovat v kritice všech náboženství Francouzský satirický týdeník Charlie Hebdo se dva roky po krvavém teroristickém útoku proti své redakci stále cítí ohrožen, přesto je ale odhodlán ve své sžíravé kritice všech náboženství pokračovat. Ve zvláštním vydání odsuzuje intelektuály, kteří podle něj podceňují hrozbu islámu. K výročí povraždění celkem 17 lidí v redakci i jinde v Paříži, jehož se v lednu 2015 dopustili džihádisté, se dnes v metropoli konaly pietní akce za účasti starostky Anne Hidalgové a ministra vnitra Bruna Le Rouxe.

Domácí zpravodajství

Čeští muslimové vyzývají ke společnému postupu proti terorismu

ČTK/red. / 4. 1. 2017 23:03

Čeští muslimové vyzývají ke společnému postupu proti terorismu Terorismus je zlo, proti kterému se musí spojit všichni bez ohledu na svou víru. Na kongresu Společně proti terorismu k tomu dnes vyzval bývalý předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka. Zároveň varoval před uplatňováním kolektivní viny za teroristické útoky vůči všem muslimům.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo kultury odmítlo registrovat Konopnou církev

ČTK/red. / 4. 1. 2017 22:59

Ministerstvo kultury odmítlo registrovat Konopnou církev Ministerstvo kultury zamítlo žádost Konopné církve o registraci. Společenství, které prosazuje konopí jako lék, podalo proti rozhodnutí úředníků žalobu. Úřad podle něj neuvedl žádný zákonný důvod, proč církev neregistroval. Loni ministerstvo odmítlo zaregistrovat i sdružení nazvané Lvi kulatého stolu - Řád Zemí Koruny české. Příčinou zamítnutí návrhu je obvykle nesplnění podmínek stanovených pro registraci zákonem, řekla ČTK mluvčí úřadu Simona Cigánková. Podle Dvořáka ale ministerstvo posuzuje všechny potenciální církve jen pohledem křesťanů či katolíků. 

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 191)