Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V malostranském kostele si připomněli oběti útoku v Berlíně

Domácí zpravodajství

V malostranském kostele si připomněli oběti útoku v Berlíně

ČTK/red. / 4. 1. 2017 22:49

Čtyři desítky lidí si dnes v kostele svatého Karla Boromejského v Praze na Malé Straně připomněly oběti prosincového teroristického útoku v Berlíně, mezi nimiž byla i jedna Češka. Na smuteční mši vedené v češtině a němčině vyjádřili lítost nad smrtí 12 lidí, soucit s pozůstalými i naději, že se lidé ve světě v budoucnu budou zasazovat o mír a odmítnou násilí.

Ze světa

U bran Vatikánu otevřel McDonald's

ČTK / 4. 1. 2017 10:20

U bran Vatikánu otevřel McDonald's U bran Vatikánu otevřel svou pobočku americký řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's. Proti záměru otevřít provozovnu v blízkosti Svatopetrské baziliky přitom protestovali dříve někteří kardinálové i obyvatelé Říma.

Ze světa

V Polsku zemřela v 95 letech česká řeholnice a vězenkyně svědomí

ČTK / 3. 1. 2017 20:59

V Polsku zemřela v 95 letech česká řeholnice a vězenkyně svědomí  Ve věku 95 let zemřela v pondělí v Krakově česká řeholnice, příslušnice řádu bosých karmelitek Anna Magdalena Schwarzová. Byla náboženskou aktivistkou, nebála se církev kritizovat, věznili ji nacisté i komunisté. V roce 2010 dostala Řád Tomáše Garrigua Masaryka a Cenu Václava Bendy, v roce 2011 obdržela Cenu Paměti národa. O jejím úmrtí dnes ČTK informovala Jana Háková ze společnosti Post Bellum, která Ceny Paměti národa udílí a která byla s řeholnicí v kontaktu.

Domácí zpravodajství

LN: Kardinál Vlk strávil konec roku kvůli srdci v nemocnici

Vlastní zpráva / 2. 1. 2017 15:17

LN: Kardinál Vlk strávil konec roku kvůli srdci v nemocnici Kardinál a bývalý pražský arcibiskup Miloslav Vlk strávil konec uplynulého roku v nemocnici, lékaři rozhodli o jeho hospitalizaci kvůli srdečním potížím, píše dnes server Lidovky.cz, který uvádí i více podrobností o zdravotním stavu emeritního pražského arcibiskupa. Kardinál proto zrušil svůj veškerý vánoční program. Současně si na první polovinu ledna naplánoval volno, aby se mohl v klidu doléčit.

Ze světa

Kardinál Schönborn muslimům nevyčítá, že chtějí islamizaci Evropy. Mít strach je ale nesmyslné

ČTK / 2. 1. 2017 10:02

Kardinál Schönborn muslimům nevyčítá, že chtějí islamizaci Evropy. Mít strach je ale nesmyslné Rakouský kardinál a český rodák Christoph Schönborn nemá muslimům za zlé, pokud si přejí islamizaci Evropy. On sám by zase chtěl, aby jako kdysi převládlo křesťanství na Blízkém východě. Ústup křesťanství v Evropě podle něj mají na svědomí hlavně samotní Evropané. Teolog a filosof, o němž se uvažovalo jako o možném papeži, to uvedl v rozhovoru pro list Kronen Zeitung.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 191)