Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež v Egyptě: Jediným přípustným extremismem je láska. V letadle varoval před válkou s KLDR

Ze světa

Papež v Egyptě: Jediným přípustným extremismem je láska. V letadle varoval před válkou s KLDR

ČTK, rad.vat. / 2. 5. 2017 10:10

Papež František na závěr své dvoudenní návštěvy Egypta odsloužil v Káhiře liturgii Následně poobědval s egyptskými představiteli katolické církve.  Hned první den se setkal při soukromé schůzce s egyptským prezidentem. Sobotní bohoslužba se konala na stadionu. Papež zaujal prohlášením, že pro věřícího je jediným přípustným extremismem láska."Jakýkoli jiný extremismus není od Boha a nelíbí se Bohu!

Ze světa

Velmistrem Maltézského řádu byl zvolen Dalla Torre. Šlechtický stav již nemá být podmínka pro funkci

ČTK / 2. 5. 2017 9:41

Velmistrem Maltézského řádu byl zvolen Dalla Torre. Šlechtický stav již nemá být podmínka pro funkci Prozatímním velmistrem Řádu maltézských rytířů byl na dobu jednoho roku zvolen Ital Giacomo Dalla Torre (72). Informují o tom zahraniční agentury. Předchozí velmistr Matthew Festing rezignoval na konci ledna kvůli sporu s papežem Františkem. Prozatímní velmistr má podle ČTK dohlížet na reformy, které mají obnovit klid v organizaci po sporu s Vatikánem.

Ze světa

Církevní azyl dostalo loni v Německu přes 1100 uprchlíků. Také iráčtí křesťané z českého programu

ČTK, red. / 2. 5. 2017 9:35

Církevní azyl dostalo loni v Německu přes 1100 uprchlíků. Také iráčtí křesťané z českého programu V Německu roste počet případů, kdy běžencům azyl poskytují náboženské organizace, aby je tak ochránily před deportací. Církevní azyl dostala loni v červenci také skupina iráckých křesťanů, která předtím odešla z Česka, kam se dostala v rámci zvláštního programu Nadačního fondu Generace 21. Azyl dostali od Evangelické jednoty bratrské v saské obci Herrnhut (Ochranov). Odjezd skupiny Iráčanů měl v České republice vážné dopady na celý projekt přesídlování běženců z míst postižených válkou.

Domácí zpravodajství

Plzeňský biskup Holub chce jmenovat svého zástupce na Karlovarsku

ČTK / 1. 5. 2017 9:40

Plzeňský biskup Holub chce jmenovat svého zástupce na Karlovarsku Rok učení, cestování po diecézi, poznávání kněží a farností, navazování osobních kontaktů se zástupci samospráv a hledání vlastní cesty má za sebou plzeňský biskup Tomáš Holub. Před rokem přijal v Plzni biskupské svěcení s stal se druhým biskupem od vzniku plzeňské diecéze.

Ze světa

Papež František dnes zahájí dvoudenní návštěvu Egypta

ČTK, cirkev.cz, red. / 28. 4. 2017 10:14

Papež František dnes zahájí dvoudenní návštěvu Egypta Papež František dnes zahájí dvoudenní návštěvu Egypta, necelý měsíc poté, co si teroristické útoky na dva koptské kostely vyžádaly životy 45 lidí. Papeže Františka do Egypta pozval prezident Abdal Fattáh Sísí a imám káhirské mešity Al-Azhar šajch Muhammad Ahmad Tájib. Sám papež na svém twitteru ve čtvrtek oznámil, že do Egypta přijede s poselstvím míru.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se k dobrovolnické pomoci potřebným kvůli pandemii?
Ano
8%
 
Zatím to zvažuji
19%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
63%
 
(Počet hlasů celkem: 70)