Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Policie zatkla nelegální pracovníky v jedné z budov místní pravoslavné církve

Domácí zpravodajství

Policie zatkla nelegální pracovníky v jedné z budov místní pravoslavné církve

ČTK / 8. 11. 2016 17:33

Cizinecká policie zatkla ve čtvrtek v jedné z budov pravoslavné církve v Praze v Šárecké ulici sedm lidí. Šlo podle ní o nelegálně pracující cizince. Policie s nimi následně zahájila řízení o správním vyhoštění, magazínu Christnet.cz tuto zprávu včera potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Výběr Christnetu

Prosíme přispějte do konce roku na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za Vaši celoroční podporu

Vlastní zpráva / 7. 11. 2016 9:46

Prosíme přispějte do konce roku na provoz magazínu Christnet. Děkujeme za Vaši celoroční podporu Děkujeme čtenářům magazínu Christnet za celoroční podporu. Zbývá ještě několik dní do konce roku pro možnost poskytnutí daru, který lze odepsat z daňového základu z příjmů za uplynulý rok. Prosíme proto podpořte provoz redakce magazínu Christnet prostřednictvím transparentního účtu bez bankovních poplatků č. 2900316130/2010. Děkujeme všem, kdo nás podpořili a podporují.  Potvzení pro odpis z daňového základu Vám vystavíme během ledna. Portál Christnet je financován především z Vašich darů. Jedná se o unikátní ekumenický projekt, který běží již 16 let bez přímé závislosti na žádné existující církvi, nadaci nebo státní instituci. 

Domácí zpravodajství

Papež František sloužil ve Vatikánu bohoslužbu s tisícovkou vězňů

ČTK / 6. 11. 2016 18:09

Papež František sloužil ve Vatikánu bohoslužbu s tisícovkou vězňů Tisícovka vězňů a jejich blízkých se dnes ve vatikánské Bazilice svatého Petra účastnila výroční bohoslužby papeže Františka. Papež vězně vyzval k tomu, aby ani v těžké životní situaci neztráceli naději. Společnost by podle něho neměla nahlížet na vězně jako na lidi, kteří se nedokážou změnit.

Ze světa

Migranti se naposledy pomodlili v improvizovaném kostele u Calais

čtk / 3. 11. 2016 10:30

Migranti se naposledy pomodlili v improvizovaném kostele u Calais Migranti se minulou neděli naposledy pomodlili v improvizovaném kostele v tábořišti zvaném Džungle u severofrancouzského Calais. Stejně jako zbytek tábora, v němž pobývaly tisíce migrantů ve snaze dostat se tunelem pod Lamanšským průlivem do Británie, bude kostel odklizen.

Domácí zpravodajství

Studentka ze Somálska chce za zákaz hidžábu omluvu a 60.000 korun

ČTK / 3. 11. 2016 10:11

Studentka ze Somálska chce za zákaz hidžábu omluvu a 60.000 korun Somálská dívka, která zažalovala Střední zdravotnickou školu v Praze 10 kvůli zákazu nošení hidžábu, tvrdí, že ji instituce nepřímo diskriminovala v přístupu ke vzdělání a svobodné volbě povolání. Ayan Jamaal Ahmednuurová vznesla prostřednictvím své právničky požadavek na omluvu a na finanční zadostiučinění ve výši 60.000 korun. Škola žalobu odmítá jako zavádějící a nepravdivou. Sporem se včera začal zabývat soud.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)