Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Poslanci a představitelé církví si připomněli výročí narození Tomáše Garrigua Masaryka

Domácí zpravodajství

Poslanci a představitelé církví si připomněli výročí narození Tomáše Garrigua Masaryka

CČSH / 9. 3. 2017 10:16

Již tradiční slavnostní setkání v Poslanecké sněmovně PČR si 6. března připomnělo 167. výročí narození Tomáše Garrigua Masaryka. Proběhlo za účasti předsedy sněmovny Pavla Hamáčka, patriarchy Církve československé husitské Tomáše Butty a dalších představitelů církví.

Ze světa

Salesián Zeman bude blahořečen

ČTK / 9. 3. 2017 10:10

Salesián Zeman bude blahořečen Slovenský salesiánský kněz Titus Zeman, který byl za komunizmu pronásledován a který zemřel v roce 1969, bude blahořečen. Papež František schválil dekret o mučednictví Zemana, což umožňuje jeho vyhlášení za blahoslaveného. ČTK o tom informovala tisková kancelář Konference biskupů Slovenska.

Domácí zpravodajství

Podmínka pro Bartoše za protižidovský text v Polné platí

ČTK / 7. 3. 2017 18:38

Podmínka pro Bartoše za protižidovský text v Polné platí Krajský soud v Brně dnes potvrdil předsedovi Národní demokracie Adamu B. Bartošovi roční podmínku s odkladem na dva roky za protižidovský text v Polné na Jihlavsku. Trest mu uložil jihlavský okresní soud loni, Bartoš se proti němu odvolal. Rozsudek je pravomocný, lze ale proti němu podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Domácí zpravodajství

Petr Jašek se po súdánském vězení pomalu chystá na další africkou misi

ČTK / 6. 3. 2017 12:27

Petr Jašek se po súdánském vězení pomalu chystá na další africkou misi Dlouholetý pracovník organizace Hlas mučedníků Petr Jašek, který strávil 14,5 měsíce v súdánských věznicích, předpokládá, že se i po této trpké zkušenosti do Afriky vrátí. Jeho další cesta by mohla vést do Nigérie, kde jsou každý den pronásledováni, mučeni a zabíjeni křesťané.

Domácí zpravodajství

Nový zvon pro sv. Havla má připomínat odkaz Václava Havla

ČTK,red / 5. 3. 2017 20:51

Nový zvon pro sv. Havla má připomínat odkaz Václava Havla Stovky lidí dnes přilákal převoz nového zvonu Václav z Hradčanského náměstí do kostela sv. Havla na Starém Městě pražském. Zvonu, který má připomínat odkaz bývalého prezidenta Václava Havla, předtím požehnali duchovní během ekumenické bohoslužby za oběti totality v katedrále Sv. Víta, Václava a Vojtěcha sloužené kardinálem Dominikem Dukou a představiteli dalších církví.

Článek měsíce

Co přineslo uzavření kostelů

Jiří Pavlík / 3. 5. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 310)