Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež opět překvapil, vyrazil z Vatikánu do Říma nakupovat ortopedickou obuv

Ze světa

Papež opět překvapil, vyrazil z Vatikánu do Říma nakupovat ortopedickou obuv

Vlastní zpráva / 23. 12. 2016 23:38

Není úplnou běžnou událostí potkat papeže, ještě méně pravděpodobné je, že ho potkáte při nakupování. Přesto se toto úterý nejvyšší představitel hierarchie římskokatolické církve nečekaně objevil ve frontě obchodu se zdravotnickými potřebami nedaleko Vatikánu.

Ze světa

Dalajlama už nebude pozván do Mongolska, slíbila místní vláda

ČTK / 23. 12. 2016 0:10

Dalajlama už nebude pozván do Mongolska, slíbila místní vláda Mongolská vláda slíbila, že tibetský duchovní vůdce dalajlama již nebude znovu pozván do země. Oznámení přišlo po kritice Číny v souvislosti s dalajlamovou návštěvou v Mongolsku minulý měsíc. Peking mongolskou vládu varoval, že by listopadová návštěva dalajlamy, kterého Čína označuje za nebezpečného separatistu, mohla poškodit vztahy mezi oběma zeměmi.

Domácí zpravodajství

Biskupové vyzývají k modlitbám za mír na Blízkém východě

ČTK / 22. 12. 2016 16:56

Biskupové vyzývají k modlitbám za mír na Blízkém východě Čeští biskupové vyzývají kněze a duchovní, aby při novoročních modlitbách přednesli prosbu za mír ve světě, zejména na Blízkém východě. Česká biskupská konference výzvu, který navazuje na poselství papeže Františka k 1. lednu, zveřejnila na svém webu.

Ze světa

Papež odsoudil odpor k reformám vatikánské byrokracie

ČTK / 22. 12. 2016 16:42

Papež odsoudil odpor k reformám vatikánské byrokracie Papež František dnes nezvykle ostře odsoudil členy římské kurie ve Vatikánu, kteří se podle něho urputně brání reformám, jež chce zavést v tamější správě. Odpor je podle něho částečně podněcován „ďáblem“, který je inspirátorem špatných záměrů. Preláti pracující pro církev, podle něj musejí podstupovat proces „permanentní očisty“, aby mohli lépe sloužit.

Ze světa

Do případu vězněného Petra Jaška se zapojila šéfka evropské diplomacie Mogherini

toz / 22. 12. 2016 10:14

Do případu vězněného Petra Jaška se zapojila šéfka evropské diplomacie Mogherini V případu křesťanského misionáře Petra Jaška, který je už více než rok vězněný v Súdánu, svitla další naděje. Do jednání o propuštění se totiž kromě české diplomacie aktivně zapojila i ta evropská. Tuto skutečnost potvrdila v odpovědi na dopis s žádostí o pomoc zaslanou lidoveckými europoslanci přímo vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Frederika Mogherini. MAgazin Christnet o tom informoval europoslanec Tomáš Zdechovský.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Studium IES
Diakonie

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
94%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 232)