Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papežův list Misericordia et Misera navazuje na Rok milosrdenství

Ze světa

Papežův list Misericordia et Misera navazuje na Rok milosrdenství

cirkev.cz, ČTK, red. / 22. 11. 2016 11:11

 Den po skončení Roku milosrdenství vydal papež František apoštolský list Misericordia et Misera (Milosrdenství a ubohá). Ukazuje v něm cesty, jimiž se má církev ubírat po skončení Svatého roku, aby byla i nadále nástrojem milosrdenství, uvádí stránky České biskupské konference církev.cz. Současně ustanovuje Světový den chudých.

Ze světa

V Súdánu pokračoval soud s křesťanským pracovníkem Petrem Jaškem, zatím bez rozsudku

ČTK / 21. 11. 2016 21:23

V Súdánu pokračoval soud s křesťanským pracovníkem Petrem Jaškem, zatím bez rozsudku V Súdánu se dnes konalo další státní soudního procesu s českým občanem Petrem Jaškem, který čelí obvinění z protistátní činnosti. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Příště soud zasedne za týden, rozsudek ale podle Lagronové pravděpodobně nepadne.

Ze světa

Papež ukončil Svatý rok milosrdenství, jmenoval nové kardinály a varoval před polarizací

ČTK / 20. 11. 2016 12:10

Papež ukončil Svatý rok milosrdenství, jmenoval nové kardinály a varoval před polarizací Uzavřením Svaté brány v bazilice svatého Petra ve Vatikánu ukončil dnes papež František mimořádný Svatý rok milosrdenství. Při této příležitosti vyzval k prosbě o milost, aby lidi nikdy neuzavírali svoje brány smíření a odpuštění a uměli překonávat zlo a rozdíly. V sobotu pak František uvedl do služby 17 nových kardinálů během obřadu v bazilice svatého Petra.

Domácí zpravodajství

Česko opět propojí vzpomínka na oběti nehod

Vlastní zpráva / 19. 11. 2016 17:34

Česko opět propojí vzpomínka na oběti nehod Při veřejných shromážděních v Praze, Plzni, Ostravě a Olomouci budou o třetí listopadové neděli lidé vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest. Připadá na ni totiž Světový den obětí dopravních nehod.  

Ze světa

Čína žádá Mongolsko, aby zrušilo návštěvu dalajlamy. Přesto návštěva nebyla odvolána

ČTK / 19. 11. 2016 10:15

Čína žádá Mongolsko, aby zrušilo návštěvu dalajlamy. Přesto návštěva nebyla odvolána Čína vyzvala Mongolsko, aby zrušilo plánovanou návštěvu tibetského duchovního vůdce dalajlamy v zemi. Peking mongolské úřady varoval, že by dalajlamova návštěva mohla poškodit vzájemné vztahy obou zemí. Informovala o tom agentura AP, která připomněla, že mongolská ekonomika je na sousední Číně silně závislá. Dalajlama měl do Mongolska přijet v pátek.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 925)