Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Před schůzkou s dalajlamou mne varoval Zeman, řekl Herman pro ČT

Domácí zpravodajství

Před schůzkou s dalajlamou mne varoval Zeman, řekl Herman pro ČT

ČTK / 21. 10. 2016 23:03

Střet mezi Pražským hradem a ministrem kultury Danielem Hermanem (KDU-ČSL) kvůli ministrovu úternímu setkání s dalajlamou má pokračování. Herman dnes v České televizi uvedl, že ho prezident Miloš Zeman osobně vyzval, aby schůzku zrušil, nebo neudělí jeho strýci Jiřímu Bradymu státní vyznamenání.

Ze světa

Nacionalisté na Slovensku chtějí zpřísnit registraci církví

ČTK/red / 21. 10. 2016 20:30

Nacionalisté na Slovensku chtějí zpřísnit registraci církví Vládní nacionalistická Slovenská národní strana (SNS) chce na Slovensku zpřísnit podmínky registrování církví. Svůj návrh zdůvodnila snahou zabránit spekulativním zápisům dalších církví a náboženských společností s cílem získat peníze od státu. Podle opozice návrh je namířen proti muslimské komunitě.

Domácí zpravodajství

Herman: Hrad požadoval zrušení schůzky s dalajlamou

ČTK / 21. 10. 2016 19:57

Herman: Hrad požadoval zrušení schůzky s dalajlamou Hrad vyzval ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL), aby zrušil schůzku s dalajlamou nebo prezident Miloš Zeman neudělí jeho strýci státní vyznamenání. ČTK to dnes řekl Herman. Jméno jeho strýce Jiřího Bradyho bylo podle něj na seznamu lidí, které má prezident vyznamenat 28. října.

Domácí zpravodajství

Adam B. Bartoš dostal roční podmínku za protižidovský text v Polné

ČTK / 21. 10. 2016 12:39

Adam B. Bartoš dostal roční podmínku za protižidovský text v Polné Předsedovi Národní demokracie Adamu B. Bartošovi včera Okresní soud v Jihlavě potvrdil roční podmínku s odkladem na dva roky za protižidovský text v Polné. U někdejšího místopředsedy Ladislava Zemánka soud upustil od potrestání. Rozsudek není pravomocný, obhájce si ponechal lhůtu. Oba obžalovaní jsou podle soudkyně Terezy Jedličkové jako spolupachatelé vinni tím, že text, který předtím společně vytvořili, nechali u hrobu Anežky Hrůzové v Polné s úmyslem hanobit židovský národ a vyvolat vůči němu nenávist.

Domácí zpravodajství

Kněz Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi

ČTK / 19. 10. 2016 21:10

Kněz Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi V pražské Knihovně Václava Havla dnes salesiánský kněz a pedagog Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi. Publikace s podtitulem O božím milosrdenství je vyprávěním šestadvaceti příběhů lidí často z okrajových vrstev společnosti. Mísí se v nich biblická podobenství s realitou současného světa.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)