Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zeman: Dojem, že Hermanovo stanovisko sdílí vláda, by byl mylný, proto prohlášení čtyř

Domácí zpravodajství

Zeman: Dojem, že Hermanovo stanovisko sdílí vláda, by byl mylný, proto prohlášení čtyř

ČTK / 19. 10. 2016 21:05

Podle prezidenta Miloše Zemana mohl po úterním setkání ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) s dalajlamou vzniknout dojem, že jeho stanovisko je stanoviskem vlády. Zeman byl mezi čtyřmi nejvyššími ústavními činiteli, kteří v úterý večer vydali prohlášení, podle něhož by bylo nešťastné, aby byla setkání politiků kýmkoliv vnímána jako výraz změny oficiální politiky vzhledem k Číně.

Domácí zpravodajství

Sněmovna odsoudila rezoluci UNESCO o svatých místech v Jeruzalémě

ČTK / 19. 10. 2016 21:02

Sněmovna odsoudila rezoluci UNESCO o svatých místech v Jeruzalémě Sněmovna dnes ostře odsoudila rezoluci Organizace Spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO) k památkám ve východním Jeruzalémě, kterou navrhly arabské země a která podle Izraele opomíjí tisíciletý vztah Židů k Jeruzalému. Vláda by měla podle dnešního usnesení využít všech příležitostí k vyjádření záporného postoje Česka a protestovat proti politizaci UNESCO.

Ze světa

Karmelitky z Aleppa: Mezinárodní společenství se bude zodpovídat Bohu

radiovaticana.cz/red. / 19. 10. 2016 9:32

Karmelitky z Aleppa: Mezinárodní společenství se bude zodpovídat Bohu Karmelitky žijící v Aleppu  apelují na okamžité ukončení bombardování a ostřelování tohoto zmučeného města. Zdůrazňují zároveň, že informace o tom, co se v Sýrii děje, předávané světovými médii, by měly být daleko objektivnější.

Domácí zpravodajství

České církve se připojí k iniciativě zvony pro Aleppo

cirkev.cz, red. / 19. 10. 2016 9:02

České církve se připojí k iniciativě zvony pro Aleppo Česká římskokatolická církev se připojuje k výzvě Hlas zvonů pro Aleppo (#bellsforaleppo). Již v pátek 21. října se v katolických farnostech od 17.00 rozezní zvony na znamení Ukřižovaného a Vzkříšeného Krista, který je naše naděje, stojí v prohlášení církve. Zvony se rozezní i v sobotu a v neděli ve stejný čas. Stejnou výzvu uvádí na svých stránkách i Starokatolická církev a zřejmě se připojí i další církve.

Domácí zpravodajství

Reakce na dalajlamu: Nejvyšší představitelé státu chválí vztahy s Čínou

ČTK / 18. 10. 2016 20:49

Reakce na dalajlamu: Nejvyšší představitelé státu chválí vztahy s Čínou Setkání několika českých politiků s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou nejsou výrazem změny oficiální politiky České republiky, uvedli ve společném prohlášení nejvyšší ústavní činitelé země. Považovali by za nešťastné, aby byly takto kýmkoliv vnímány. Vztahy Česka a Číny jsou podle prezidenta, premiéra a předsedů obou komor Parlamentu v posledních letech velmi přínosné.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
0%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
100%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 2)