Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická církev naplnila solidární fond, pomůže z něj slabším diecézím

Domácí zpravodajství

Katolická církev naplnila solidární fond, pomůže z něj slabším diecézím

ČTK / 18. 10. 2016 20:28

Katolická církev poprvé naplnila solidární fond, ze kterého mohou ekonomicky slabší diecéze požádat o příspěvek, například na mzdy. Podle generálního sekretáře České biskupské konference Stanislava Přibyla jde o ukázku toho, že ačkoliv se diecéze snaží dosáhnout ekonomické soběstačnosti, zároveň myslí jedna na druhou a funguje mezi nimi princip solidarity.

Ze světa

Křesťanský pracovník Petr Jašek zatčený v Súdánu stanul před soudem

ČTK / 18. 10. 2016 20:05

Křesťanský pracovník Petr Jašek zatčený v Súdánu stanul před soudem Rozsudek prvoinstančního súdánského soudu nad českým občanem Petrem Jaškem padne možná ještě letos. ČTK to dnes řekla česká velvyslankyně v Káhiře Veronika Kuchyňová Šmigolová, jejíž úřad má působnost také pro Súdán.

Domácí zpravodajství

Českobratrská církev evangelická se ohradila vůči zneužívání pojmu křesťanské hodnoty

e-cirkev.cz /red /ar / 18. 10. 2016 19:56

Českobratrská církev evangelická se ohradila vůči zneužívání pojmu křesťanské hodnoty "Jsme hluboce znepokojeni způsobem, jakým v posledních měsících někteří veřejní činitelé volají po návratu ke „křesťanským hodnotám nebo kořenům“, „semknutí se kolem své křesťanské identity“ nebo „návratu ke svým křesťanským kořenům“. Přijetí zákona o Velkém pátku jako státním svátku se zdůvodňovalo podporou křesťanské identity oproti náporu identit jiných. K návratu ke křesťanským kořenům jako k obraně proti islámskému fundamentalismu vyzval i prezident Miloš Zeman na letošních svatováclavských slavnostech," píše se v oficiálním prohlášení, které vydala Synodní rada církve.

Domácí zpravodajství

Bývalý nejvyšší představitel evangelické církve Ruml se stal potulným kazatelem

Vlastní zpráva / 18. 10. 2016 15:11

Bývalý nejvyšší představitel evangelické církve Ruml se stal potulným kazatelem V neděli 16. října byl v kostele Českobratrské církve evangelické v Krabičících pod Řípem na Roudnicku uveden do úřadu seniorátního faráře Usteckého seniorátu bývalý nejvyšší představitel této církve Joel Ruml. Spolu s Rumlem byla do služby farářky místního sboru instalována Martina Šeráková Vlková.

Domácí zpravodajství

Herman přijal dalajlamu, Ovčáček ho kritizoval

ČTK/red. / 18. 10. 2016 14:21

Herman přijal dalajlamu, Ovčáček ho kritizoval Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se dnes v Praze setkal s tibetským duchovním vůdcem, 14. dalajlamou. Setkání v sídle ministerstva kultury na Maltézském náměstí se zúčastnili také další zástupci lidovců.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019
Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 352)