Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Súdán propustil Petra Jaška, dnes večer přiletí do Česka s ministrem zahraničí

Domácí zpravodajství

Súdán propustil Petra Jaška, dnes večer přiletí do Česka s ministrem zahraničí

Vlastní zpráva / 26. 2. 2017 17:23

Český občan Petr Jašek, který byl v Súdánu odsouzen na 24 let za špionáž a podněcování nenávisti, byl propuštěn.  V neděli to podle AFP oznámil súdánský ministr zahraničí Ibrahím Ghandúr na společné tiskové konferenci s šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem, který je na návštěvě Súdánu.

Ze světa

Radikálové na Sinaji zabili další dva křesťany, tento měsíc sedm obětí

ČTK / 25. 2. 2017 11:05

Radikálové na Sinaji zabili další dva křesťany, tento měsíc sedm obětí Zřejmě islámští radikálové zabili ve městě Aríš na severu Sinaje koptského křesťana a jeho dceru. Ačkoliv se k útoku zatím nikdo nepřihlásil, v regionu bylo tento měsíc zavražděno už sedm koptů, napsala dnes agentura AP. Stovky egyptských křesťanů se bojí o své životy, a proto z oblasti prchají.

Ze světa

Papež vyzval k respektu původních obyvatel. Myslel i na indiány protestující proti ropovodu v USA?

Vlastní zpráva, ar, kir / 24. 2. 2017 12:44

Papež vyzval k respektu původních obyvatel. Myslel i na indiány protestující proti ropovodu v USA? Papež František prohlásil, že projekty ekonomického rozvoje na územích, která historicky náleží domorodým obyvatelům, by měly být předmětem "předcházejícího a informovaného souhlasu" těchto obyvatel. Ve Spojených státech vydaný web National Catholic Reporter papežovo prohlášení spojil s aktuálním sporem o vybudování ropovodu v americkém státě Dakota.

Ze světa

Američtí muslimové iniciovali sbírku na opravu židovského hřbitova

ČTK / 23. 2. 2017 23:25

Američtí muslimové iniciovali sbírku na opravu židovského hřbitova Muslimové pomohli shromáždit desítky tisíc dolarů na opravu židovského hřbitova na předměstí St. Louis ve státě Missouri. Více než 170 náhrobků na hřbitově, který na tomto místě stojí více než sto let, poničili o uplynulém víkendu vandalové. "Američtí muslimové jsou solidární s americkou židovskou komunitou a odsuzují toto hrozné znesvěcení," uvedli dva mladí muslimští aktivisté, kteří sbírku zahájili.

Domácí zpravodajství

Do Olomouce se v srpnu sjedou tisíce mladých katolíků z celé ČR

ČTK / 23. 2. 2017 22:32

Do Olomouce se v srpnu sjedou tisíce mladých katolíků z celé ČR Mladí katolíci z celého Česka se v polovině srpna sjedou do Olomouce na tradiční celostátní setkání. Šestidenního programu s promluvami českých a moravských biskupů se podle očekávání pořadatelské Sekce pro mládež České biskupské konference zúčastní zhruba 6000 lidí.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 552)