Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež na Velký pátek vzpomněl dětské oběti útoků v Sýrii a Egyptě. V Koloseu vedl křížovou cestu

Ze světa

Papež na Velký pátek vzpomněl dětské oběti útoků v Sýrii a Egyptě. V Koloseu vedl křížovou cestu

ČTK, red. / 15. 4. 2017 8:46

Před stovkami věřících odsloužil na Velký pátek papež František ve svatopetrské bazilice tradiční velkopáteční bohoslužby, kdy si křesťané z celého světa připomínají ukřižování Ježíše Krista. Večer se papež zúčastnil křížové cesty poutníků v římském Koloseu, v jehož okolí platila přísná bezpečnostní opatření.

Ze světa

Papež odsloužil bohuslužbu se svěcením olejů, umyl nohy 12 vězňům a navštívil svého předchůdce

ČTK / 14. 4. 2017 10:22

Papež odsloužil bohuslužbu se svěcením olejů, umyl nohy 12 vězňům a navštívil svého předchůdce Papež František včera dopoledne sloužil v zaplněné svatopetrské bazilice bohoslužbu spojenou se svěcením olejů. Tradičně se koná právě na Zelený čtvrtek, jenž předznamenává vyvrcholení katolických oslav Velikonoc. Odpoledne na bohoslužbu navázal rituál mytí nohou 12 trestanců, který papež provedl ve věznici poblíž Říma, kde za své činy pyká i řada bývalých členů mafie.

Domácí zpravodajství

Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista

ČTK / 14. 4. 2017 10:00

Je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista Dnes je Velký pátek, křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Podle evangelií zemřel na kříži ve tři hodiny odpoledne. Na památku jeho utrpení se dnes nejen v tento čas konají obřady.

Domácí zpravodajství

Na Zelený čtvrtek se připomíná Kristova poslední večeře

ČTK / 13. 4. 2017 9:19

Na Zelený čtvrtek se připomíná Kristova poslední večeře Dnes je Zelený čtvrtek, křesťané si připomínají poslední večeři Ježíše Krista. V katolických kostelích budou kněží při večerních mších mýt nohy vybraným mužům, jako to dělal Ježíš apoštolům. Tento rituál má symbolizovat Kristovu pokoru.

Domácí zpravodajství

Představitelé ERC napsali po útocích na křesťany dopis egyptskému prezidentovi

Vlastní zpráva / 12. 4. 2017 22:54

Představitelé ERC napsali po útocích na křesťany dopis egyptskému prezidentovi Předseda Ekumenické rady církví Daniel Fajfr a generální sekretář Petr Jan Vinš napsali dopis egyptskému prezidentovi  Abdalu Fattáhu Sísímu, ve kterém vyjadřují své znepojení nad bombovými útoky ve dvou křesťanských chrámech na Květnou neděli, při nichž zahynulo 45 lidí. Egyptský prezident následně vyhlásil výjimečný stav.  

Článek měsíce

Sport jako dar od Boha

Lenka Kateřina Tetivová / 8. 12. 2020

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se očkovat proti COVID-19?
Ano
71%
 
Zatím váhám
6%
 
Spíše ne
5%
 
Určitě ne
16%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 349)