Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Květnou nedělí dnes začíná velikonoční pašijový týden

Domácí zpravodajství

Květnou nedělí dnes začíná velikonoční pašijový týden

Vlastní zpráva / 9. 4. 2017 12:02

Květnou nedělí dnes začíná podle křesťanské církevní tradice pašijový týden. Směřuje k hlavním svátkům církevního roku - Velikonocům, oslavě zmrtvýchvstání Spasitele. Květná neděle připomíná Kristův vjezd do Jeruzaléma. Současně také připomíná blížící se utrpení, smrt a vzkříšení Ježíše Krista.

Domácí zpravodajství

Papež jmenoval novým pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martina Davida

doo.cz/red / 7. 4. 2017 12:32

Papež jmenoval novým pomocným biskupem ostravsko-opavské diecéze Martina Davida Papežský nuncius Giuseppe Leanza dnes v poledne v ostravském kostele sv. Václava oznámil jmenování pomocného biskupa pro ostravsko-opavskou diecézi. Do této funkce papež František jmenoval současného generální vikáře diecéze Martina Davida.

Ze světa

Počet nevěřících v Irsku výrazně vzrostl. Katolíků je ale stále většina

ČTK, red. / 7. 4. 2017 10:14

Počet nevěřících v Irsku výrazně vzrostl. Katolíků je ale stále většina Počet lidí v Irsku, kteří se nehlásí k žádnému náboženství, se za posledních pět let zvýšil o téměř tři čtvrtiny. Vyplývá to z aktuálních dat místního statistického úřadu, které sesbíral při sčítání lidu v loňském roce. Téměř 80 procent populace země se ale i nadále hlásí ke katolické víře.

Ze světa

Ruský nejvyšší soud potvrdil pozastavení činnosti náboženské společnosti Svědkové Jehovovi

ČTK, red. / 7. 4. 2017 10:10

Ruský nejvyšší soud potvrdil pozastavení činnosti náboženské společnosti Svědkové Jehovovi Ruský nejvyšší soud dnes potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance o pozastavení činnosti společnosti Svědkové Jehovovi. Rozhodnutí je podle agentury AP součástí širšího řízení, v němž ministerstvo spravedlnosti usiluje o definitivní zákaz skupiny v Rusku.

Domácí zpravodajství

Pražské arcibiskupství: Zeman lže, kardinál Tomášek konec restitucí nesliboval

ČTK, red. / 6. 4. 2017 20:12

Pražské arcibiskupství: Zeman lže, kardinál Tomášek konec restitucí nesliboval Někdejší kardinál František Tomášek podle pražského arcibiskupství nikdy neslíbil, že restituce církevního majetku skončily v roce 1991 a církev už nic dalšího nebude požadovat, jak o tom ve středu mluvil prezident Miloš Zeman. Jde o lež, Tomášek nikdy nic podobného neřekl.

Článek měsíce

Sport jako dar od Boha

Lenka Kateřina Tetivová / 8. 12. 2020

Kraje

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Chystáte se očkovat proti COVID-19?
Ano
71%
 
Zatím váhám
6%
 
Spíše ne
5%
 
Určitě ne
16%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 349)