Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
ČBK se stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství. Jednatelem bude Přibyl

Domácí zpravodajství

ČBK se stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství. Jednatelem bude Přibyl

Katyd.cz / 11. 4. 2019 15:48

Česká biskupská konference se v březnu stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství (KNA), píše akutálně server Katyd.cz. Nakladatelství dosud patřilo sedmnácti subjektům.

Domácí zpravodajství

Dílo architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini

ČTK / 11. 4. 2019 9:28

Dílo architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini Dílo českého architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini, řada organizací chystá speciální akce předcházející výročí 300 let od jeho smrti připadající na rok 2023. Jan Blažej Santini Aichl se proslavil stylem barokní gotiky. Zástupci ministerstva kultury, pražského arcibiskupství, Karlovy univerzity a spolku Putování za Santini podepsali k projektu memorandum, symbolicky v kapli Svaté Anny v Panenských Břežanech, jejímž autorem je právě Santini.

Ze světa

Mormonská církev pokřtí i děti homosexuálních párů

ČTK / 10. 4. 2019 13:21

Mormonská církev pokřtí i děti homosexuálních párů Mormonská církev, oficiálně nazývaná Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, od nynějška dovolí křtít děti lesbiček, gayů, bisexuálů či transgenderových osob, a to bez ohledu na to, zda jsou členy církve, anebo nikoliv. Nadále však nedovolí homosexuální manželství. Oznámily to tiskové agentury. 

Ze světa

Dalajlama byl hospitalizován s infekcí dýchacích cest. Bude posledním duchovním vůdcem Tibetu?

ČTK / redakce / 10. 4. 2019 9:39

Dalajlama byl hospitalizován s infekcí dýchacích cest. Bude posledním duchovním vůdcem Tibetu? Tibetský duchovní vůdce dalajlama byl hospitalizován v Dillí s infekcí dýchacích cest. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dalajlamova osobního tajemníka, podle něhož je stav 83letého dalajlamy stabilizovaný.

Ze světa

Polský primas: pálení knih o Harrym Potterovi je nepřístojné

ČTK / 8. 4. 2019 11:28

Polský primas: pálení knih o Harrym Potterovi je nepřístojné Pálení knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, které o minulém víkendu zorganizoval kněz z jedné farností nedaleko Gdaňsku, je podle polského primase Wojciecha Polaka nepřístojné.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Dodržujete velkopáteční půst?
Ano
79%
 
Částečně
12%
 
Ne
8%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 78)