Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Emeritní papež Benedikt se vyjádřil ke zneužívání, vzbudil debatu

Ze světa

Emeritní papež Benedikt se vyjádřil ke zneužívání, vzbudil debatu

ČTK / 11. 4. 2019 20:27

Emeritní papež Benedikt, předchůdce současné hlavy katolické církve Františka, se v rozsáhlém eseji vyjádřil ke skandálům kolem sexuálního zneužívání kněžími. V textu, který vyšel v německém církevním měsíčníku Klerusblatt, mimo jiné napsal, že případy zneužívání odstartovala sexuální revoluce v 60. letech minulého století a že pachatele chránily i špatně formulované církevní zákony.

Domácí zpravodajství

ČBK se stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství. Jednatelem bude Přibyl

Katyd.cz / 11. 4. 2019 15:48

ČBK se stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství. Jednatelem bude Přibyl Česká biskupská konference se v březnu stala jediným vlastníkem Karmelitánského nakladatelství (KNA), píše akutálně server Katyd.cz. Nakladatelství dosud patřilo sedmnácti subjektům.

Domácí zpravodajství

Dílo architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini

ČTK / 11. 4. 2019 9:28

Dílo architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini Dílo českého architekta Santiniho a baroko bude propagovat projekt Opus Santini, řada organizací chystá speciální akce předcházející výročí 300 let od jeho smrti připadající na rok 2023. Jan Blažej Santini Aichl se proslavil stylem barokní gotiky. Zástupci ministerstva kultury, pražského arcibiskupství, Karlovy univerzity a spolku Putování za Santini podepsali k projektu memorandum, symbolicky v kapli Svaté Anny v Panenských Břežanech, jejímž autorem je právě Santini.

Ze světa

Mormonská církev pokřtí i děti homosexuálních párů

ČTK / 10. 4. 2019 13:21

Mormonská církev pokřtí i děti homosexuálních párů Mormonská církev, oficiálně nazývaná Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, od nynějška dovolí křtít děti lesbiček, gayů, bisexuálů či transgenderových osob, a to bez ohledu na to, zda jsou členy církve, anebo nikoliv. Nadále však nedovolí homosexuální manželství. Oznámily to tiskové agentury. 

Ze světa

Dalajlama byl hospitalizován s infekcí dýchacích cest. Bude posledním duchovním vůdcem Tibetu?

ČTK / redakce / 10. 4. 2019 9:39

Dalajlama byl hospitalizován s infekcí dýchacích cest. Bude posledním duchovním vůdcem Tibetu? Tibetský duchovní vůdce dalajlama byl hospitalizován v Dillí s infekcí dýchacích cest. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dalajlamova osobního tajemníka, podle něhož je stav 83letého dalajlamy stabilizovaný.

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
16%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 92)