Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Číhošť připomněla 70 let od údajného pohybu kříže i smrt Toufara

Domácí zpravodajství

Číhošť připomněla 70 let od údajného pohybu kříže i smrt Toufara

ČTK, red. / 16. 12. 2019 18:52

V Číhošti na Havlíčkobrodsku si lidé při nedělní bohoslužbě připomněli události před 70 lety, kdy se v tamním kostele o třetí adventní neděli během kázání faráře Josefa Toufara údajně několikrát pohnul kříž na oltáři. Vládnoucí komunistická moc využila případ k útoku proti církvi, Toufar zemřel na následky mučení 25. února 1950. 

Ze světa

Archeologové v Etiopii našli pozůstatky starověkého kostela

ČTK / 14. 12. 2019 16:48

Archeologové v Etiopii našli pozůstatky starověkého kostela Archeologové na severu Etiopie objevili ruiny starověkého města včetně kostela, který pochází ze 4. století našeho letopočtu. Jedná se tak zřejmě o nejstarší trosky křesťanského svatostánku v zemi.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo školství souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu ohledně hidžábu

ČTK / 12. 12. 2019 18:40

Ministerstvo školství souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu ohledně hidžábu Ministerstvo školství souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu, který minulý týden rozhodl, že škola nemůže v teoretické výuce zakazovat nošení muslimského šátku. ČTK to  sdělila mluvčí úřadu Aneta Lednová. Ministerstvo podle ní informovalo ředitele škol již v roce 2015, že nesmí plošně omezovat náboženské symboly.

Domácí zpravodajství

Asi dvě stovky lidí se účastnily bohoslužby za oběti střelce v Ostravě

ČTK / 11. 12. 2019 23:59

Asi dvě stovky lidí se účastnily bohoslužby za oběti střelce v Ostravě Na 200 lidí se dnes v budově ostravské fakultní nemocnice sešlo na zádušní liturgii za šest zesnulých, které v úterý zastřelil útočník v čekárně nemocniční polikliniky. Pomocný biskup Ostravsko-opavské diecéze Martin David v úvodním slově připomněl i tři zraněné. Před budovou polikliniky pak vzniklo pietní místo kam lidé nosí svíčky a květiny.

Domácí zpravodajství

Číhošťský zázrak se stal před sedmdesáti léty záminkou pro perzekuci církve

ČTK / 11. 12. 2019 23:55

Číhošťský zázrak se stal před sedmdesáti léty záminkou pro perzekuci církve Po komunistickém převratu v únoru 1948 se totalitní režim snažil vypořádat se svými ideologickými odpůrci. Jedním z nich byla i římskokatolická církev, která měla vliv zejména na venkově, a byla tak značnou překážkou v plánované kolektivizaci vesnice. Jako záminka k perzekuci církve komunistickému režimu posloužila i událost z 11. prosince 1949, která vešla do povědomí veřejnosti jako takzvaný číhošťský zázrak.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 532)