Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Místní pravoslavná církev bude mít nové svaté, zavražděné pomocníky parašutistů a jejich rodiny

Domácí zpravodajství

Místní pravoslavná církev bude mít nové svaté, zavražděné pomocníky parašutistů a jejich rodiny

Vlastní zpráva / 31. 1. 2020 18:15

Kněží Vladimír Petřek a Václav Čikl, laikové Jan Sonnevend, Václav Ornest a Karel Louda se svými rodinami a dalšími českými pravoslavnými věřícími, popravenými v Mauthausenu, budou známi jako „svatí novomučedníci čeští“ a jejich památku bude církev oslavovat vždy 5. září.

Domácí zpravodajství

Skupina 19 senátorů žádá ČBK o stažení nominace Lipovské do Rady ČT

Vlastní zpráva / 31. 1. 2020 10:07

Skupina 19 senátorů žádá ČBK o stažení nominace Lipovské do Rady ČT Skupina 19 senátorů včera zveřejnila otevřený dopis a petici, ve kterém vyzývá členy České biskupské konference, aby se distancovali od názorů ekonomky a analytičky Klausova institutu Hany Lipovské na zrušení České televize a stáhli její kandidaturu do rady této instituce. Dopis inicioval senátor Marek Hilšer a svůj podpis připojili například senátor Mikuláš Bek, David Smoljak, Zdeněk Papoušek, Václav Láska, nebo senátorka Alena Dernerová.

Domácí zpravodajství

V Tříkrálové sbírce se do pokladniček vybralo rekordních 130 milionů

ČTK / 30. 1. 2020 14:52

V Tříkrálové sbírce se do pokladniček vybralo rekordních 130 milionů Koledníci Tříkrálové sbírky opět vybrali do svých pokladniček rekordní částku. Podle údajů na sbírky jsou sečtené peníze z 99,6 procenta rozpečetěných pokladniček, bylo v nich téměř 130 milionů korun. Loni se do pokladniček vybralo zhruba 119 milionů korun.

Ze světa

Odvolací soud zprostil francouzského kardinála Barbarina obvinění

ČTK / 30. 1. 2020 14:47

Odvolací soud zprostil francouzského kardinála Barbarina obvinění Francouzský odvolací soud dnes zprostil kardinála Philippa Barbarina obvinění, že zatajoval sexuální zneužívání nezletilých jiným duchovním. Lyonského arcibiskupa loni v březnu soud nižší instance shledal vinným a uložil mu podmínečný trest šesti měsíců vězení.

Ze světa

Dnes je 75. výročí osvobození Osvětimi. Zástupci katolických biskupů Evropy vydali prohlášení

cirkev.cz / 27. 1. 2020 17:49

Dnes je 75. výročí osvobození Osvětimi. Zástupci katolických biskupů Evropy vydali prohlášení  Již 75 let uplynulo od osvobození německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau (27. ledna 1945). Při této příležitosti vydalo předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) a předsedy Komise biskupských konferencí zemí Evropské unie (COMECE) prohlášení.

Článek měsíce

Robert Schuman a třesky plesky Hany Lipovské

Josef Beránek / 25. 8. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
45%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
5%
 
Ne
47%
 
(Počet hlasů celkem: 355)