Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolíci, protestanti a židé společně varují před zneužitím legislativní moci státu

Domácí zpravodajství

Katolíci, protestanti a židé společně varují před zneužitím legislativní moci státu

ČTK/red / 16. 10. 2019 15:28

Za velmi nebezpečné označilo ve společném prohlášení několik církevních subjektů možné zneužití legislativní moci státu proti jinému subjektu. Tím se podle Ekumenické rady církví, České biskupské konference a Federace židovských obcí stal pokus vlády dodatečně zavést daň na finanční náhrady vyplácené církvím v rámci majetkového vyrovnání.

Domácí zpravodajství

Babiš: Církevní restituce jsou předražené o 54 mld, příjmy se mají danit

ČTK / 16. 10. 2019 14:56

Babiš: Církevní restituce jsou předražené o 54 mld, příjmy se mají danit Premiér Andrej Babiš (ANO) trvá na tom, že církevní restituce byly předražené o 54 miliard korun. Ústavní soud, který se v úterý postavil proti zdanění finančních náhrad církvím, podle něj záležitost posuzoval jen z právní stránky. Babiš dnes novinářům řekl, že se příjmy mají danit.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud se postavil za právní stát, říká bývalý člen soudu Balík

ČTK / 16. 10. 2019 11:12

Ústavní soud se postavil za právní stát, říká bývalý člen soudu Balík Ústavní soud (ÚS) se svým nálezem postavil za tradiční zásady demokratického právního státu, řekl novinářům advokát Stanislav Balík. Do Brna přijel jako právní zástupce jedné ze skupin senátorů, vyslechl si tak nález, kterým soud zrušil daň uvalenou na finanční náhrady v církevních restitucích.

Domácí zpravodajství

Reakce církví, vládních ministrů a opozice na zrušení zdanění církevních restitucí

ČTK/red / 15. 10. 2019 15:12

Reakce církví, vládních ministrů a opozice na zrušení zdanění církevních restitucí Maximálně spokojeni s nálezem Ústavního soudu, který označil zdanění finanční náhrady v restitucích za protiústavní, jsou představitelé české katolické církve. Kardinál Dominik Duka uvedl, že je rád, že 30 let po pádu komunismu to nejsou komunisté, kdo určuje meze působení církví. "Je to dobrá zpráva pro všechny, kterým leží na srdci svoboda a demokracie," uvedl.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud zrušil zdanění církevních restitucí

ČTK/red / 15. 10. 2019 14:11

Ústavní soud zrušil zdanění církevních restitucí Ústavní soud (ÚS) se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí. Spornou část zákona zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Zdanění prosadila vláda s podporou poslanců KSČM a SPD, když přehlasovala veto Senátu. Prezident Miloš Zeman zákon podepsal v květnu.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 527)