Nový pražský arcibiskup Holub promění církev v armádu

Domácí zpravodajství

Nový pražský arcibiskup Holub promění církev v armádu

Vlastní zpráva / 31. 12. 2018 11:17

Papež se rozhodl jmenovat novým pražským arcibiskupem Tomáše Holuba, jak zjistilo zařízení Huawei, které má redakce magazinu Christnet k dispozici v domě svaté Marty ve Vatikánu. Papež František byl při nedávném rozhovoru s Tomášem Holubem na synodě o rodině nadchnut vizí biskupa Holuba a bývalého vojenského kaplana pro novou budoucnost církve.

Domácí zpravodajství

Generální sekretář ČBK Přibyl kritizuje Grebeníčkovu knihu i ministra Staňka

ČTK / 28. 12. 2018 13:08

Generální sekretář ČBK Přibyl kritizuje Grebeníčkovu knihu i ministra Staňka Za nehoráznost označil vydání knihy Miroslava Grebeníčka o církevních restitucích a údajné škodlivosti církve generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl.

Ze světa

Lupiči ve Vídni přepadli klášterní kostel a zranili pět mnichů

ČTK / 28. 12. 2018 0:35

Lupiči ve Vídni přepadli klášterní kostel a zranili pět mnichů Pět mnichů zranili dnes dva neznámí pachatelé při přepadení kostela na severu Vídně. Zranění jednoho z nich jsou vážná, informovala agentura APA. Útočníci, jejichž akce vyvolala rozsáhlé policejní manévry, jsou na útěku.

Ze světa

Patriacha Jeruzaléma sloužil bohoslužbu v Betlémě. Obřadu se zúčastnili i představitelé Palestiny

ČTK, red. / 25. 12. 2018 17:54

Patriacha Jeruzaléma sloužil bohoslužbu v Betlémě. Obřadu se zúčastnili i představitelé Palestiny Římskokatolický administrátor jeruzalémského patriarchátu Pierbattista Pizzaballa na pondělní půlnoční bohoslužbě v Betlémě vyzval ke zklidnění situace na Blízkém východě. Obřadu v nedávno zrestaurovaném chrámu Narození Páně ze 6. století se zúčastnil i předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás a palestinský premiér Ramí Hamdalláh. Do Betléma přijel na vánoční svátky rekordní počet turistů, přenocovat se v něm chystalo 10.000 lidí, počet léta nevídaný.

Ze světa

Papež pronesl tradiční poselství Městu a světu

ČTK, red. / 25. 12. 2018 17:31

Papež pronesl tradiční poselství Městu a světu Papež František v dnešním tradičním poselství Městu a světu (Urbi et orbi) zdůraznil důležitost bratrského soužití lidí různých národů, kultur a náboženství. Lidi na celém světě přitom vybídl, aby rozmanitost vnímali jako zdroj obohacení, a nikoli jako nebezpečí. Znepřátelené strany v oblastech zmítaných válkami, jako je Sýrie, Jemen či řada afrických zemí, papež vyzval k usmíření. Apeloval také na obnovu dialogu mezi Izraelci a Palestinci.

Článek měsíce

Gender je i pro křesťany

Jaroslav Šotola / 10. 12. 2018

Kraje

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Byl čin Jana Palacha sebeoběť, nebo sebevražda?
Sebeoběť
67%
 
Sebevražda
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 194)