Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Britský princ George byl dnes pokřtěn

Ze světa

Britský princ George byl dnes pokřtěn

ČTK / 23. 10. 2013 12:43

Ve Svatojakubském paláci v Londýně byl dnes pokřtěn budoucí následník britského trůnu princ George. Soukromé ceremonie se zúčastnilo 22 pozvaných, včetně královny Alžběty II.

Ze světa

Vatikán prozatím pozastavil činnost kritizovanému limburskému biskupovi

ČTK / 23. 10. 2013 12:35

Vatikán prozatím pozastavil činnost kritizovanému limburskému biskupovi Papež František pozastavil na tři měsíce činnost německému biskupovi, který je kritizován kvůli nákladné přestavbě svého sídla v Limburgu. Franz Peter Tebartz-van Elst, který získal od médií přezdívku "biskup luxusu", ale zatím v úřadu zůstává. Jeho práci však převezme místní vikář.

Domácí zpravodajství

Novinky.cz: ČSSD a KSČM se sešli na tajné schůzce, jednali jak po volbách omezit majetkové vyrovnání

Vlastní zpráva / 23. 10. 2013 8:56

Novinky.cz: ČSSD a KSČM se sešli na tajné schůzce, jednali jak po volbách omezit majetkové vyrovnání Zpravodajský server Novinky.cz dnes ráno informoval o tajné noční schůzce mezi vrcholnými představiteli ČSSD a KSČM v luxusní restauraci Avantgarde v Praze 6. Účastníci tvrdí, že předmětem jednání bylo rychlé povolební vyhlášení jednoroční moratoria na vydávání církevního majetku.

Domácí zpravodajství

ČSSD chce vyjmout Hrad z restitucí, nesouhlasí s Rusnokem

ČTK / 22. 10. 2013 16:16

ČSSD chce vyjmout Hrad z restitucí, nesouhlasí s Rusnokem Sociální demokracie požaduje, aby byl Pražský hrad vyjmut z církevních restitucí. Vyzvala proto dnes premiéra v demisi Jiřího Rusnoka, aby přehodnotil svůj postoj a aby jeho vláda předložila Senátu příslušné zákonné opatření. Součástí opatření by podle ČSSD mělo být roční moratorium na vydávání církevního majetku.

Ze světa

Papež hovořil s delegací Světové luterské federace o ekumenismu

Radiovaticana.cz / 22. 10. 2013 14:45

Papež hovořil s delegací Světové luterské federace o ekumenismu „Požádat se navzájem o odpuštění a pokračovat tak v cestě dialogu a společenství“ – tak chápe papež František ekumenismus. Hovořil o něm na včerejším setkání s delegací Světové luterské federace a smíšené katolicko-luterské teologické komise. František zdůraznil, že i přes těžkosti a odlišnosti netřeba ochabovat v tomto úsilí a v prosbě k Pánu za dar jednoty, píše server Radiovaticana.cz.

Článek měsíce

Cesta na Západ?

Norbert Schmidt / 24. 3. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
2%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
9%
 
Nechodím k žádným volbám
0%
 
(Počet hlasů celkem: 45)