Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kampaň na ochranu nenarozeného života Jeden z nás slaví první úspěch, téměř 2 miliony podpisů

Ze světa

Kampaň na ochranu nenarozeného života Jeden z nás slaví první úspěch, téměř 2 miliony podpisů

Vlastní zpráva / 12. 12. 2013 7:41

Celoevropská kampaň za ochranu nenarozeného života s názvem Jeden z nás, za kterou stojí křesťanští aktivisté, se stala nejúspěšnější občanskou iniciativou v rámci EU.  Pro svůj cíl se jí podařilo v rámci EU získat 1,9 milionu podpisů. Kampaň 1 z nás požaduje po Evropské komisi a Evropském parlamentu, aby se z unijních peněz nefinancovaly žádné aktivity, jež vedou k usmrcení lidského života.

Domácí zpravodajství

Stát odmítá katolické církvi vydat budovy na Pražském hradě, prý kvůli bezpečnosti

ČTK / 11. 12. 2013 22:15

Stát odmítá katolické církvi vydat budovy na Pražském hradě, prý kvůli bezpečnosti Stát katolické církvi v rámci majetkového vyrovnání nevydá budovy a pozemky na Pražském hradě. Podle Kanceláře prezidenta republiky by jejich vydání mohlo ohrozit bezpečnost sídla hlavy státu. Církev žádala po státu vydání celkem devíti budov v areálu Hradu. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). 

Domácí zpravodajství

Papež František se stal osobností roku časopisu Time

ČTK / 11. 12. 2013 14:47

Papež František se stal osobností roku časopisu Time Papež František se stal osobností roku amerického časopisu Time. Časopis dnes na svém webu napsal, že papež, který přijal jméno skromného světce, je "superhvězdou připravenou změnit místo, kde se změna měří stoletími". František byl do čela katolické církve zvolen letos v březnu. 

Domácí zpravodajství

Brno: V jezuitském kostele vznikají varhany, které se zařadí k nejlepším v Česku

ČTK / 11. 12. 2013 14:35

Brno: V jezuitském kostele vznikají varhany, které se zařadí k nejlepším v Česku Švýcarští řemeslníci instalují v kostele Nanebevzetí Panny Marie v centru Brna varhany, které se zařadí k nejlepším v Česku. Poprvé se naplno rozezní příští rok v červnu při svěcení a inauguračním koncertu, poté budou sloužit při bohoslužbách i festivalech. Potřebných 36 milionů korun získává Nadační fond Campianus z dotací i drobných darů.

Ze světa

Katolická církev bude mít tři nové blahoslavené

Radiovaticana.cz / 11. 12. 2013 11:54

Katolická církev bude mít tři nové blahoslavené Papež František v pondělí dopoledne přijal kardinála Angela Amata, prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení. V průběhu audience papež schválil dekrety, které se týkají tři nových blahoslavených a dále uznávají heroické ctnosti deseti Božích služebníků – pěti mužů a pěti žen.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 907)