Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vyšla kniha rozhovorů s Martinem C. Putnou Vždycky v menšině

Domácí zpravodajství

Vyšla kniha rozhovorů s Martinem C. Putnou Vždycky v menšině

Vlastní zpráva / 9. 12. 2013 21:25

Nakladatelství Portál vydalo knihu rozhovorů s Martinem C. Putnou. Aktuálním podnětem ke vzniku knihy byl spor o Putnovu profesuru, který proběhl na jaře. Hlavním tématem knihy však není rozebírání tehdejšího sporu s Milošem Zemanem, ale přehled témat, kterými se M. C. Putna během své dosavadní dráhy odborně zabýval.

Domácí zpravodajství

Zeman a Duka spolu půjdou na koncert pro pacienty hospiců

ČTK / 9. 12. 2013 19:20

Zeman a Duka spolu půjdou na koncert pro pacienty hospiců Prezident Miloš Zeman a kardinál Dominik Duka společně navštíví vánoční koncert pro pacienty hospiců, který se bude konat 22. prosince v katedrále sv. Víta. Hovořili o tom spolu na dnešní schůzce na Hradě, řekl na dotaz ČTK prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Domácí zpravodajství

ČSSD a ANO navrhnou církvím příští týden několik variant změn majetkového vyrovnání

ČTK / 9. 12. 2013 15:32

ČSSD a ANO navrhnou církvím příští týden několik variant změn majetkového vyrovnání Sociální demokraté a hnutí ANO přijdou na jednání se zástupci církví v příštím týdnu s několika variantami změn majetkového vyrovnání. Očekávají, že vlastní návrh představí i církve a náboženské společnosti. ČTK to dnes řekla místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková. Schůzka by se podle ní měla uskutečnit 17., nebo 19. prosince, o místě se ještě jedná. 

Domácí zpravodajství

Zloději na Jindřichohradecku ukradli dva polní kříže

ČTK / 9. 12. 2013 15:26

Zloději na Jindřichohradecku ukradli dva polní kříže Policie pátrá po zlodějích, kteří u Suchdola nad Lužnicí na Jindřichohradecku ukradli dva polní kříže. Jeden je ozdobený svatozáří a druhý trnitou korunou. ČTK to řekl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura. Dodal, že kříže mají hodnotu zhruba 100.000 a 60.000 korun.

Domácí zpravodajství

Zábřeh: Občanské sdružení opravilo zdevastovaný kostel a předalo ho farnosti

Ado.cz / 9. 12. 2013 13:03

Zábřeh: Občanské sdružení opravilo zdevastovaný kostel a předalo ho farnosti Šest let trvající úsilí věřících v Zábřehu, kteří se rozhodli zachránit zdejší kostel sv. Barbory, bylo minulý týden slavnostně završeno při bohoslužbě, kterou ve středu 4. prosince sloužil v opraveném chrámu olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Představitelé občanského sdružení Svatá Barbora, které rekonstrukci vedlo, mu při této příležitosti také předali klíče od kostela a budovu tím symbolicky vrátili zpět církvi.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 877)