Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Italské muzeum voskových figurín vytvoří sochu papeže Františka

Ze světa

Italské muzeum voskových figurín vytvoří sochu papeže Františka

ČTK / 6. 12. 2013 8:50

Devět měsíců od svého zvolení papežem získá hlava katolické církve svou vlastní sochu v jediném muzeu voskových figurín v Itálii. Římské muzeum, který bylo otevřeno již v roce 1958, sochu poprvé vystaví tuto neděli 8. prosince, uvedla agentura ANSA. Na jejím vytvoření pracovali tři umělci celé dva měsíce a potřebovali k tomu sedm kilogramů hlíny a stejné množství silikonu. 

Ze světa

Obama označil papeže Františka za "cituplného posla míru a spravedlnosti"

ČTK / 6. 12. 2013 8:45

Obama označil papeže Františka za Americký prezident Barack Obama označil papeže Františka za "cituplného posla míru a spravedlnosti". Mocí svého úřadu se snaží lidem připomínat jejich povinnosti vůči ostatním a budoucím generacím, řekl ve čtvrtek šéf Bílého domu v rozhovoru pro televizní stanici MSNBC. 

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka včera udělil pamětní medaile svatých Cyrila a Metoděje

Apha.cz / 5. 12. 2013 15:50

Kardinál Duka včera udělil pamětní medaile svatých Cyrila a Metoděje Kardinál Dominik Duka udělil včera při příležitosti slavnostního koncertu na zakončení Cyrilometodějského roku pamětní medaile svatých Cyrila a Metoděje několika osobnostem, které se zasloužily o bohatý program, jímž byl cyrilometodějský rok vyplněn.

Ze světa

Papež se rozhodl vytvořit komisi k ochraně dětí před zneužíváním duchovními

ČTK / 5. 12. 2013 15:39

Papež se rozhodl vytvořit komisi k ochraně dětí před zneužíváním duchovními Papež František se rozhodl vytvořit expertní komisi, která mu bude radit v otázkách ochrany dětí před sexuálním zneužíváním duchovními a pomoci obětem takového jednání. Oznámil to dnes bostonský kardinál Sean O'Malley na závěr jednání papežova osmičlenného poradního sboru kardinálů, který připravuje zásadní reformu úředního aparátu katolické církve. 

Ze světa

Ve Vatikánu stojí ode dneška vánoční strom symbolizující přátelství Čechů a Němců

ČTK / 5. 12. 2013 15:35

Ve Vatikánu stojí ode dneška vánoční strom symbolizující přátelství Čechů a Němců Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu ode dneška stojí tradiční vánoční strom, který letos pochází z česko-bavorského pomezí a má být symbolem česko-německého přátelství. Jeho slavnostní rozsvícení se plánuje na 13. prosince. 

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)