Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Volba nového papeže začne ve Vatikánu v úterý

Ze světa

Volba nového papeže začne ve Vatikánu v úterý

ČTK / 9. 3. 2013 10:30

S napětím očekávaná volba nového papeže začne v úterý. Rozhodl o tom sbor 153 kardinálů, který včera opět jednal ve Vatikánu.

Ze světa

Vatikán požehnal webové stránce, kde lze "adoptovat" kardinála

ČTK / 8. 3. 2013 15:27

Vatikán dal dnes požehnání akci německého sdružení mladých katolíků nabízející na internetu možnost "adoptovat" jednoho ze 115 kardinálů, kteří budou během nadcházejícího konkláve volit nového papeže. Internetová stránka po registraci vybere zájemci jméno jednoho z volitelů, za kterého se pak může dotyčný během konkláve modlit. Dobrovolníků, kteří chtějí kardinály doprovodit modlitbou, už se zapsalo přes 350.000.

Ze světa

SNAP dnes ocenil postoj Schönborna a dvou dalších kardinálů

ČTK / 7. 3. 2013 23:08

SNAP dnes ocenil postoj Schönborna a dvou dalších kardinálů Americká organizace obětí sexuálního násilí a zneužívání kněžími (SNAP), jež ve středu zveřejnila seznam 12 kardinálů, kteří by se neměli stát papežem, dnes naopak tři jiné označila za vyhovující pro tuto funkci. Trojice kardinálů se podle ní proti zločinům prý postavila dostatečně tvrdě.

Kultura

Klementinum vystavuje středověké svatováclavské komiksy

ČTK / 7. 3. 2013 19:26

Klementinum vystavuje středověké svatováclavské komiksy Zásadní díla z období středověku propojená osobností svatého Václava představí prostřednictvím faksimilí a uměleckých kopií výstava Svatý Václav ve středověkém komiksu. Exponáty doplní také zvětšeniny knižních iluminací. Spojení obrazu a textu ve středověkých rukopisech, kde kresby měly velký prostor, inspirovalo autory výstavy k jejich přirovnání k dnešnímu komiksu. Výstava bude od pátku přístupná v pražském Klementinu a potrvá do 13. dubna.

Domácí zpravodajství

Uctění památky sv. Václava při prezidentské inauguraci obohatí nové prvky

ČTK / 7. 3. 2013 17:27

Uctění památky sv. Václava při prezidentské inauguraci obohatí nové prvky Páteční ceremonii při uctění památky českého patrona sv. Václava, která se uskuteční v katedrále sv. Víta po prezidentském slibu, doplní několik novinek. Modlitba za vlast bude nově součástí dvacetiminutové pobožnosti, které bude předsedat olomoucký arcibiskup Jan Graubner. K modlitbě před relikvií sv. Václava jsou přizváni i zástupci dalších církví, řekl dnes ČTK arcibiskupský ceremoniář Vojtěch Mátl.

Článek měsíce

Problém výchovy katolické mládeže: „pastorace mimochodem“

Karel Hlaváček / 29. 4. 2020

Kraje

ETF – pastorační a sociální práce
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jaký způsob slavení bohoslužeb je Vám v nouzovém stavu nejbližší?
Sleduji přenosy v televizi
23%
 
Poslouchám rádio
4%
 
Sleduji bohoslužby pasivně přes internet
24%
 
Zapojuji se přímo do on-line živých přenosů
12%
 
Máme vlastní rodinné bohoslužby
23%
 
Dávám si od církve a modlení konečně pokoj
13%
 
(Počet hlasů celkem: 646)