Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evangelíci se zabývali politickou angažovaností farářů

Domácí zpravodajství

Evangelíci se zabývali politickou angažovaností farářů

ČCE / 13. 3. 2013 13:51

Synodní rada Českobratrské církve evangelické se zabývá tématem politické angažovanosti farářů Českobratrské církve evangelické a z tohoto důvodu zadala svému poradnímu odboru k projednání otázku slučitelnosti povolání kazatele s činností v politických strukturách. Na základě tohoto zadání byla otázka diskutována poradním odborem teologickým.

Domácí zpravodajství

Zvolení nového papeže oznámí Pražanům zvony Chrámu sv. Víta

ČTK / 12. 3. 2013 22:59

Zvolení nového papeže oznámí Pražanům zvony Chrámu sv. Víta Očekávané zvolení nového papeže oznámí Pražanům také zvony katedrály svatého Víta. Zvony se rozeznějí postupně, na závěr zazní 266 úderů největšího českého zvonu Zikmund, který tak vzdá čest 266. papeži v historii. ČTK to dnes sdělil hlavní zvoník katedrály Tomáš Stařecký. Upozornil, že po téměř sto letech bude na počest papeže zvonit celá zvonová sestava katedrálních zvonů. Volba papeže začala ve Vatikánu dnes, zvolen by mohl být do čtyř dnů.

Ze světa

Muzeum gastronomie ukazuje, jak se kdysi jedlo při konkláve

ČTK / 12. 3. 2013 22:46

Výstavu k volbě papeže, která dnes začala ve Vatikánu, připravilo pražské Muzeum gastronomie. Ukazuje v ní, jak se stravovali kardinálové během konkláve v dobách dávno minulých. Konkrétně od listopadu 1549 do února 1550 při volbě papeže Julia III. ČTK to oznámila kurátorka muzea Nina Provaan Smetanová.

Ze světa

Ve Vatikánu začne volební konkláve

ČTK / 12. 3. 2013 9:23

Ve Vatikánu začne volební konkláve Ve Vatikánu dnes začíná přísně uzavřené volební shromáždění kardinálů, které vybere nového papeže. K takzvanému konkláve se odpoledne v Sixtinské kapli slavnostně sejde 115 kardinálů mladších 80 let.

Ze světa

Katolické dívky v Nizozemsku prý byly zneužívány kněžími

ČTK / 11. 3. 2013 20:40

Katolické dívky v Nizozemsku prý byly zneužívány kněžími Katolické dívky v Nizozemsku v jejích domovech i církevních zařízeních zneužívali duchovní. Fyzicky je přitom trýznily a ponižovaly i řádové sestry v domovech pro mladé ženy. Podle agentury AP to oznámila komise, která vyšetřuje zneužívání dětí v katolické církvi v Nizozemsku.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 551)