Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev

Ze světa

Australský kardinál kritizoval odchod papeže, destabilizoval tak prý církev

ČTK / 28. 2. 2013 15:16

Australský kardinál George Pell, který je nejvyšším představitelem římskokatolické církve ve své zemi, dnes veřejně kritizoval odstupujícího Benedikta XVI. Kardinál, který se v příštích dnech zúčastní volby nového papeže, pontifikovi vyčetl, že svým krokem církev destabilizoval a že tím zkomplikoval postavení jeho budoucího nástupce. Podle agentury AFP je tak otevřená kritika z úst vysoce postaveného náboženského činitele velmi výjimečná.

Ze světa

Benedikt XVI. se rozloučil s kardinály a nástupci slíbil poslušnost

ČTK / 28. 2. 2013 15:12

Benedikt XVI. se rozloučil s kardinály a nástupci slíbil poslušnost Papež Benedikt XVI. se dnes rozloučil v Apoštolském paláci s kardinály přítomnými ve Vatikánu. Šlo o jeho poslední oficiální akci v hlavním papežském sídle před ukončením jeho působení v čele římskokatolické církve.

Ze světa

Papežův poslední den budou sledovat kamery, i během odletu z Říma

ČTK / 27. 2. 2013 23:09

Papežův poslední den budou sledovat kamery, i během odletu z Říma Poslední hodiny papeže Benedikta XVI. v úřadě budou ve čtvrtek nepřetržitě sledovat kamery, a to i během jeho podvečerního letu z Říma do letního sídla v Castel Gandolfo. Vatikánská televize CTV dnes sdělila, že živé záběry z 19 kamer bude nabízet stanicím z celého světa.

Domácí zpravodajství

Premonstráti zvou zájemce na Velikonoce do želivského kláštera

ČTK / 27. 2. 2013 23:04

V želivském klášteře mohou lidé strávit velikonoční svátky. Premonstráti je provedou církevními obřady od středy 27. března do nedělní slavnosti zmrtvýchvstání Ježíše. Velikonoční tradice připomene také jídelníček připravený pro návštěvníky, který bude respektovat předepsaný půst, řekl ČTK správce majetku kanonie František Marek.

Ze světa

Kardinál Duka se zúčastnil cyrilometodějské konference a setkal se s odstupujím papežem

Apha / 27. 2. 2013 21:39

Kardinál Duka se zúčastnil cyrilometodějské konference a setkal se s odstupujím papežem Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka  se 25. a 26. února zúčastnil mezinárodního kongresu s názvem "Svatí Cyril a Metoděj mezi slovanskými národy: 1150 let od začátku misie", který se konal na Řehořově papežské univerzitě a Papežském východním institutu.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 585)