Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Ve Strachotíně vznikne Památník Velké Moravy se sochou věrozvěstů

ČTK / 24. 2. 2013 13:31

Strachotín na Břeclavsku chce letos vybudovat památník moravských duchovních patronů a věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje. Pískovcová socha bude 2,3 metru vysoká. Bude mít podobu dvou postav, mezi nimiž bude průhled ve tvaru dvojramenného kříže.

Ze světa

Egypt posunul termín voleb kvůli koptským křesťanům na 22. dubna

ČTK / 24. 2. 2013 13:19

Egypt posunul termín voleb kvůli koptským křesťanům na 22. dubna Egyptský prezident Muhammad Mursí posunul termín parlamentních voleb na 22. dubna, o pět dní dříve proti původně ohlášenému termínu. Oznámil to dnes na Facebooku prezidentův mluvčí. Změna termínu souvisí s výhradami koptské církve, která žádala přesunutí voleb kvůli oslavám Velikonoc.

Ze světa

Vatikán odsoudil spekulace o příčinách papežovy rezignace

ČTK / Aktualizováno / 23. 2. 2013 17:44

Vatikán odsoudil spekulace o příčinách papežovy rezignace Vatikán dnes s rozhořčením popřel nedávné spekulace italského tisku, podle nichž papež Benedikt XVI. odstoupil kvůli homosexuálním aférám v římskokatolické církvi a v reakci na kardinálské intriky.

Ze světa

Kněží by podle britského kardinála O'Briena měli mít právo se ženit

ČTK / 22. 2. 2013 21:08

Kněží by podle britského kardinála O'Briena měli mít právo se ženit Nejvýznamnější představitel katolické církve v Británii kardinál Keith O'Brien dnes podle agentury AP prohlásil, že římskokatolickým kněžím by se mělo dovolit se ženit a mít děti. Celibát podle něj nemá boží původ, nebyl požadován Ježíšem.

Domácí zpravodajství

Smlouvy s církvemi jsou podepsány. Nečas je označil za akt spravedlnosti

ČTK / 22. 2. 2013 14:11

Smlouvy s církvemi jsou podepsány. Nečas je označil za akt spravedlnosti Premiér Petr Nečas (ODS) dnes jménem vlády podepsal smlouvy se 16 církvemi a náboženskými obcemi o finančním vyrovnání. Učinil tak navzdory silným protestům opozice "Jedná se především o akt spravedlnosti, protože jsou tímto krokem odčiněny některé křivdy, které byly učiněny církvím a náboženským společnostem v průběhu komunistického režimu," uvedl Nečas

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 546)