Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Kardinál potrestaný za krytí pedofilie má volit papeže, věřící proti tomu podepisují petici

ČTK / 19. 2. 2013 21:45

Americký kardinál Roger Mahony, kterého katolická církev zbavila možnosti vykonávat některé církevní obřady, se chce zúčastnit volby nového papeže. Duchovní potrestaný za krytí pedofilního skandálu katolických kněží v Los Angeles tím pobouřil část věřících, kteří podepisují petici proti jeho účasti na konkláve, které bude nového papeže volit. Italský kardinál a expert na církevní právo Velasio De Paolis dnes listu La Repubblica řekl, že mu ve volbě papeže nelze bránit.

Kultura

Církevní památky Zlínského kraje otevřou své brány turistům

ČTK / 19. 2. 2013 21:38

Vybrané církevní památky ve Zlínském kraji budou od května do září opět přístupné i mimo bohoslužby. Do projektu nazvaného Otevřené brány je zatím přihlášeno 22 kostelů v regionu. Loni do nich zavítalo téměř 81.000 turistů. Otevřené brány jsou ojedinělým projektem Zlínského kraje, Arcibiskupství olomouckého, farností i měst a obcí. Letos se uskuteční jeho pátý ročník, který se ponese ve znamení oslav cyrilometodějského výročí.

Domácí zpravodajství

Návrh ČSSD na zrušení církevních restitucí bude řešit soudkyně Formánková

ČTK / 19. 2. 2013 21:34

Návrh poslanců ČSSD na zrušení zákona o církevních restitucích bude jako soudkyně zpravodajka řešit Vlasta Formánková. Určil ji algoritmus, jehož prostřednictvím si ústavní soudci rozdělují důležité případy. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.

Ze světa

V Rusku vznikla Strana desatera přikázání

ČTK / 19. 2. 2013 21:29

V Rusku vznikla Strana desatera přikázání Rozšiřující se spektrum ruských politických stran chce obohatit nová Strana desatera přikázání (PDZ). Mluvčí ruské pravoslavné církve na pondělním ustavujícím sjezdu prohlásil, že strana by měla "sjednotit ruský lid" a vrátit do politiky mravní rozměr vyjádřený už v jejím názvu. Do stranických řad prý budou mít dveře otevřené nejen stoupenci většinového pravoslaví, ale i muslimové a židé.

Domácí zpravodajství

Charita se zapojila do pomoci po výbuchu plynu ve Frenštátě pod Radhoštěm

DOO / 19. 2. 2013 8:24

Charita se zapojuje do odstraňování následků výbuchu plynu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dnes byla zahájena materiální sbírka na pomoc lidem ze zničeného bytového domu. Materiální sbírku symbolicky zahájila Lenka Tabachová, ředitelka Charity Frenštát pod Radhoštěm.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020
Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
44%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
10%
 
Ne
44%
 
(Počet hlasů celkem: 133)