Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Svatovavřinecká pouť přilákala na Sněžku stovky lidí včetně bývalého prezidenta Klause

Domácí zpravodajství

Svatovavřinecká pouť přilákala na Sněžku stovky lidí včetně bývalého prezidenta Klause

ČTK / 11. 8. 2018 12:15

Stovky lidí dnes zamířily na nejvyšší horu České republiky Sněžku, kde se uskutečnila tradiční Svatovavřinecká pouť. Po vlně veder v uplynulých dnech, kdy i v Krkonoších teploty vysoko přesahovaly 20 stupňů Celsia, poutníci stoupali na Sněžku v mnohem chladnějším počasí. Na vrcholu Sněžky bylo v poledne zataženo, kolem deseti stupňů.

Domácí zpravodajství

Lidé si při křesťanské i buddhistické pietě připomněli utonulé vietnamské chlapce

Vlastní zpráva / 7. 8. 2018 1:00

Lidé si při křesťanské i buddhistické pietě připomněli utonulé vietnamské chlapce V jezeře Lhota poblíž Staré Boleslavi se minulý čtvrtek utopili dva sedmiletí chlapci vietnamského původu. Na nedělním pietním aktu za oba utonulé chlapce U kříže na lesní cestě vedoucí kolem jezera se sešlo asi 150 lidí, včetně mnoha Vietnamek a Vietnamců.

Ze světa

Mezi dvěma Koreami byla otevřena kaple míru

La Croix / 6. 8. 2018 10:43

Mezi dvěma Koreami byla otevřena kaple míru Uprostřed bezpečnostní zóny oddělující Severní a Jižní Koreu bude vybudována v březnu 2019 katolická kaple míru. Její konstrukce započala během slavnosti 5. června. Kaple stojící v těsné blízkosti severního státu se stane zhmotněním vůle jihokorejské katolické církve k dialogu, přičemž se nejedná o první takový pokus.

Domácí zpravodajství

Centrem Prahy prošly dvě stovky podporovatelů tradičních rodin

ČTK / 6. 8. 2018 6:44

Centrem Prahy prošly dvě stovky podporovatelů tradičních rodin Zhruba dvě stovky lidí včetně několika politiků se v sobotu v průvodu prošly centrem Prahy, aby podpořily tradiční pojetí rodiny - tedy manželství muže a ženy. Akce se v minulých letech konala souběžně s průvodem festivalu Prague Pride. Letošní pochod uspořádali organizátoři z Aliance pro rodinu o týden dříve.

Ze světa

Vatikán oznámil změnu náhledu na trest smrti, je nepřípustný

ČTK / 2. 8. 2018 13:38

Vatikán oznámil změnu náhledu na trest smrti, je nepřípustný Římskokatolická církev dnes formálně oznámila změnu svého náhledu na trest smrti, považuje ho za nepřípustný za jakýchkoli okolností. Jak Vatikán oznámil, nový postoj k hrdelnímu trestu odráží názor papeže Františka, který trest smrti naprosto odmítá. Dosavadní katechismus přitom trest smrti povoloval ve výjimečných případech.

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
9%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 349)