Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V brněnské diecézi pokryjí sbírky větší část rozpočtu než příjmy od státu

Domácí zpravodajství

V brněnské diecézi pokryjí sbírky větší část rozpočtu než příjmy od státu

ČTK / 16. 4. 2018 8:41

Brněnské biskupství získalo v roce 2016 poprvé více peněz do svého rozpočtu od věřících, než činil příspěvek od státu. Kostelní sbírky a dary daly dohromady 164 miliony korun, což bylo 34 procent přijmu. Od státu jako příspěvek zejména na platy duchovních biskupství dostalo 147 milionů korun, což bylo 30 procent příjmů; mzdy jsou největší položkou v nákladech. Ekonom brněnského biskupství Petr Zelenka novinářům řekl, že snahou biskupství bude příspěvků od věřících získávat víc; ten státní se každoročně o pět procent snižuje a v roce 2030 skončí. "Naše bohatství jsou lidé, není to majetek," uvedl.

Domácí zpravodajství

Pro ostatky kardinála Berana poletí armádní speciál. Delegaci povede Stropnický

ČTK / 15. 4. 2018 16:18

Pro ostatky kardinála Berana poletí armádní speciál. Delegaci povede Stropnický Koncem příštího týdne budou do Prahy z Říma převezeny ostatky kardinála Josefa Berana, jež jsou dosud pohřbeny v tamní svatopetrské bazilice. Vládní delegace vedená ministrem zahraničí v demisi Martinem Stropnickým (ANO) do Vatikánu odletí ve čtvrtek, ve středu cestu projedná kabinet. V delegaci by měli být i zástupci ministerstva kultury a Kanceláře prezidenta republiky, cesta by bez nákladů na let měla činit půl milionu korun.

Ze světa

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile

ČTK / 13. 4. 2018 14:43

Papež: Pochybil jsem při posuzování sexuálního zneužívání v Chile Papež František v listu zveřejněném ve středu uvedl, že "vážně pochybil" při posuzování sexuálního a psychického zneužívání mladistvých politicky vlivným knězem v Chile. Oběti zneužívání pozval do Vatikánu, kde je chce požádat o odpuštění.

Domácí zpravodajství

Beranovy ostatky budou převezeny do vlasti 20. dubna, rozezní se zvony

ČTK, red. / 13. 4. 2018 14:38

Beranovy ostatky budou převezeny do vlasti 20. dubna, rozezní se zvony Vládní speciál přiveze ostatky kardinála Berana do vlasti v pátek 20. dubna. Kardinálova repatriace je podle kardinála Dominika Duky aktem s velkým významem pro celou společnost. Připomněl, že Beran byl pronásledování nejen za své církevní, ale také občanské postoje.

Ze světa

Ředitel Jad vašem: Útok plynem v Sýrii je selháním světových organizací v době po holocaustu

ZTIS, red. / 12. 4. 2018 16:34

Ředitel Jad vašem: Útok plynem v Sýrii je selháním světových organizací v době po holocaustu  „Mezinárodní organizace a mechanismy vytvořené po šoa, aby bránily zločinům proti lidskosti, selhávají. Události ve městě Dúmá jsou důsledkem lhostejnosti světa, který umožňuje, aby se děly dál.“ To je jen několik slov z projevu Avnera Šaleva, ředitele jeruzalémského památníku holocaustu Jad vašem. Šéf největší organizace pečující o uchování památky a historický výzkum nacistické genocidy Židů tak reagoval na další masové vraždění civilistů během bojů v Sýrii.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
55%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 211)