Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Dnes je světový den nemocných. Biskupové navštíví nemocnice a hospice

Domácí zpravodajství

Dnes je světový den nemocných. Biskupové navštíví nemocnice a hospice

ČTK, red. / 11. 2. 2020 12:19

Připomínkou nemocných a trpících a možností vyjádřit solidaritu s nimi je Světový den nemocných. Vyhlásil ho papež Jan Pavel II. v roce 1993 a připadá na svátek Panny Marie Lurdské 11. února. Čeští a moravští biskupové navštíví nemocnice či hospice, které katolická církev provozuje i ty, které mají jinou správu, a budou sloužit eucharistii především za nemocné, lékaře, zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál

Domácí zpravodajství

Zemřel environmentální filosof Erazim Kohák. V Americe působil i jako pastor

ČTK, iROZHLAS.cz / 9. 2. 2020 22:36

Zemřel environmentální filosof Erazim Kohák. V Americe působil i jako pastor V sobotu zemřel český filozof Erazim Kohák. Bylo mu 86 let. Kohák se ve své práci zabýval zejména ekologickými tématy a byl aktivním členem řady environmentálních organizací. V Americe jeden čas působil i jako pastor.

Ze světa

Volbu durynského premiéra hlasy AfD kritizují i němečtí Židé

ČTK, red. / 8. 2. 2020 0:06

Volbu durynského premiéra hlasy AfD kritizují i němečtí Židé Kritikou po zvolení prvního ministerského předsedy v některé z německých spolkových zemí hlasy Alternativy pro Německo (AfD) nešetří německé židovské organizace. Mluví o potvrzení svých nejhorších obav. Objevují se také srovnání s dobou, kdy se vlády v Německu ujali nacisté.

Domácí zpravodajství

Lidé možná budou u sčítání lidu opět vyplňovat údaje o náboženství

ČTK / 6. 2. 2020 19:25

Lidé možná budou u sčítání lidu opět vyplňovat údaje o náboženství Český statistický úřad (ČSÚ) asi bude při sčítání lidu v příštím roce opět zjišťovat, jakého jsou lidé náboženského vyznání. Ve vládní předloze zákona s tím nepočítal, poslanci to ale nejspíš do normy zařadí. Naznačilo to dnešní jednání výboru pro veřejnou správu. Absenci rubriky, která se týká víry, kritizoval poslanec opoziční ODS Martin Baxa.

Domácí zpravodajství

Bývalý dětmarovický kněz se trestného činu v Polsku nedopustil

ČTK / 5. 2. 2020 22:54

Bývalý dětmarovický kněz se trestného činu v Polsku nedopustil Polská prokuratura odložila případ bývalého kněze z Dětmarovic na Karvinsku přistiženého v hotelu v Katovicích, kde si podle médií domluvil sex s mladým mužem. Duchovní se nedopustil trestného činu.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 949)