Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Kardinál Pell byl kvůli přeletu dronu přesunut do jiného vězení

Ze světa

Kardinál Pell byl kvůli přeletu dronu přesunut do jiného vězení

ČTK,mn / 16. 1. 2020 22:36

Australský kardinál George Pell, který si odpykává šestiletý trest za zneužití dvou chlapců z chrámového sboru v 90. letech v Melbourne, byl  přemístěn do jiné věznice. Stalo se tak v reakci na přelet dronu nad vězeňským zařízením.

Ze světa

Židovští poutníci na Ukrajině čelili napadení, informují média

ČTK / 16. 1. 2020 22:37

Židovští poutníci na Ukrajině čelili napadení, informují média Židovští poutníci se u hrobu významného rabína v Umani, asi 200 kilometrů od Kyjeva, stali terčem útoku tří desítek Ukrajinců ozbrojených noži a pálkami. Přivolaní policisté situaci jen přihlíželi, napadeným se ani nepokusili pomoci, uvedla  na svém webu televize 112.

Ze světa

Kniha o celibátu vyvolala spor mezi kardinálem a bývalým papežem

ČTK / 16. 1. 2020 11:32

Kniha o celibátu vyvolala spor mezi kardinálem a bývalým papežem Polemiky v katolické církvi kolem kněžského celibátu nabraly v těchto dnech nový rozměr v podobě sporu mezi guinejským kardinálem Robertem Sarahem a bývalým papežem Benediktem XVI. Ve středu této dvojici vyšla kniha, jejímž cílem se podle médií jeví snaha v souvislosti se zmíněným ožehavým tématem vyvinout tlak na současného papeže Františka. Benedikt se ale nyní od publikace skrze svého tajemníka distancoval.

Ze světa

Ulicemi Manily prošly statisíce katolíků s černou sochou Krista

ČTK / 10. 1. 2020 16:12

Ulicemi Manily prošly statisíce katolíků s černou sochou Krista Statisíce lidí se dnes ve filipínské metropoli Manile zúčastnily každoročního průvodu, v němž je vezena černá socha Ježíše Krista. Organizátoři před začátkem procesí uvedli, že očekávají účast až šesti milionů katolíků. Podle agentury AP se věřící nejprve pomodlili za mír na Blízkém východě a poté se vydali do ulic.

Ze světa

Brazilský soud zrušil zákaz filmu, v němž je Ježíš homosexuál

ČTK / 10. 1. 2020 15:58

Brazilský soud zrušil zákaz filmu, v němž je Ježíš homosexuál Brazilský nejvyšší soud zrušil předběžné opatření soudce z Ria de Janeiro, který nařídil internetové streamovací službě Netflix stáhnout z nabídky film zobrazující Ježíše Krista jako možného homosexuála.

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
44%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
20%
 
Ne
33%
 
(Počet hlasů celkem: 54)