Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Církve nebudou osvobozeny od daně z prodeje vráceného majetku

Domácí zpravodajství

Církve nebudou osvobozeny od daně z prodeje vráceného majetku

ČTK / 12. 2. 2013 20:47

Osvobození církví od daně z příjmů při prodeji vráceného majetku bude zrušeno. Schválila to dnes Sněmovna ve zrychleném řízení na návrh poslance Michala Doktora (Jihočeši 2012). Jeho daňovou novelu podpořila i opoziční ČSSD, která původně chtěla osvobození zrušit vlastní novelou.    

Domácí zpravodajství

Klause abdikace papeže mrzí. Vnímá ji jako symbol končící epochy

ČTK / 12. 2. 2013 17:05

Klause abdikace papeže mrzí. Vnímá ji jako symbol končící epochy Prezidenta Václava Klause překvapivá abdikace papeže Benedikta XVI. mrzí, vnímal blízkost jeho a svých názorů. Klaus míní, že papež patřil k nevelkému počtu osobností současného světa, které se "nevezly na laciné vlně všeobecného pokrokářství".

Domácí zpravodajství

České sázkové kanceláře již vypsaly kurzy na nového papeže

ČTK / 12. 2. 2013 17:01

České sázkové kanceláře začaly přijímat sázky na to, kdo se stane příštím papežem poté, co nynější hlava katolické církve Benedikt XVI. v pondělí oznámil svou rezignaci. Bookmakeři favorizují ghanského kardinála Petera Turksona a kanadského Marca Ouelleta. Vsadit je možné i na Čechy.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka získal čestný doktorát a medaili hradecké univerzity

ČTK / 12. 2. 2013 16:57

Kardinál Duka získal čestný doktorát a medaili hradecké univerzity Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka dnes převzal čestný doktorát a Zlatou medaili Univerzity Hradec Králové (UHK). Škola ocenila Dukův přínos ke vzniku oboru Politologie - latinskoamerická studia na královéhradecké univerzitě a k rozvoji její vědecké spolupráce s vysokými školami v zemích Střední a Jižní Ameriky.

Ze světa

Znalci vatikánských poměrů spekulují o pozadí papežovy rezignace a jeho nástupci

ČTK / 12. 2. 2013 16:55

Po pondělním překvapivém oznámení papeže Benedikta XVI. o jeho brzkém odstoupení z čela katolické církve se strhla lavina spekulací jak o skutečném pozadí jeho rozhodnutí, tak o jeho nejpravděpodobnějším nástupci. Velké šance stát se 266. papežem přisuzují dnešní italské listy vídeňskému arcibiskupovi, kardinálu Christophu Schönbornovi, napsala agentura APA. Za rezignací pětaosmdesátiletého Josefa Ratzingera nejsou podle ní jen věkem podmíněné zdravotní důvody, nýbrž i mocenské intriky v kurii.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 875)