Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Domácí zpravodajství

Čeští odborníci oceňují, že papež rezignoval v době, kdy ještě svoji funkci zvládá

ČTK / 12. 2. 2013 10:30

Významnou funkci může člověk zastávat do vysokého věku, protože stáří je pojem relativní. Řada pětaosmdesátníků je v tomto věku psychicky zcela fit, i když věkem jim ubylo fyzických sil. Pokud se papež Benedikt XVI. rozhodl opustit úřad, je od něj podle oslovených lékařů moudré a také odvážné, že to učinil v době, kdy ještě svoji funkci zvládá. Nelpět na postech je podle nich pro většinu lidí velmi obtížné. Papež v pondělí oznámil, že 28. února končí.

Ze světa

Německý tisk papeže vesměs chválí, ale i kritizuje a věří v lepšího

ČTK / 12. 2. 2013 10:25

Velké uznání za odvahu včas odejít, ale i kritika za stav římskokatolické církve, ve kterém ji odevzdává, zaznívají v dnešních komentářích německého tisku k pondělnímu nečekanému ohlášení rezignace papeže Benedikta XVI. na post hlavy katolíků. Řada komentátorů vkládá naděje do jeho nástupce, že se mu podaří modernizovat církev s ohledem na výzvy dneška, což podle části deníků odcházející německý papež nedokázal.

Ze světa

Brazilská biskupská konference vyzdvihla pokoru a velikost Benedikta XVI.

ČTK / 12. 2. 2013 10:21

Brazilská biskupská konference (CNBB) včera vyzdvihla "pokoru a velikost" papeže Benedikta XVI., který oznámil svou rezignaci kvůli nedostatku síly. "Vítáme se synovskou láskou důvody uvedené Jeho Svátostí, což je znamení pokory a majestátnosti, která charakterizuje osm let jeho pontifikátu," uvedla CNBB v prohlášení zveřejněném na svých webových stránkách. Konference sdružuje na 300 brazilských biskupů.

Domácí zpravodajství

České deníky komentují rezignaci Benedikta XVI.

ČTK / 12. 2. 2013 9:15

Dnešní tisk se v komentářích věnuje odstoupení papeže Benedikta XVI. Zamýšlí se nad důvody jeho neočekávaného kroku, hodnotí jeho působení jako hlavy katolické církve a klade si otázku, kdo ho může nahradit a co to bude pro další vývoj církve znamenat. Srovnává ho také s jeho předchůdcem Janem Pavlem II.

Ze světa

Papež netajil obdiv k předchůdci, který také rezignoval

ČTK / 11. 2. 2013 20:18

Papež Benedikt XVI., který dnes nečekaně oznámil, že bude na svůj úřad rezignovat, se netajil velkým obdivem ke svému dávnému předchůdci Celestýnu V. Ten v roce 1294 úřad také opustil, protože cítil, že na svoje úkoly nestačí.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 912)