Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Právníci jsou zdrženliví k trestání podpory nenávistné ideologie. Návrh SPD považují za nadbytečný

Domácí zpravodajství

Právníci jsou zdrženliví k trestání podpory nenávistné ideologie. Návrh SPD považují za nadbytečný

ČTK / 7. 5. 2018 8:40

Odborníci z řad právníků se stavějí zdrželivě až odmítavě ke kriminalizaci podpory a propagace nenávistné ideologie, jak navrhuje hnutí SPD Tomia Okamury. Podobně jako některým poslancům se jim nelíbí, že novela trestního zákoníku reaguje na konkrétní soudní případ bývalého předsedy pražské muslimské obce Vladimíra Sáňky, kterého soud předloni v září nepravomocně zprostil obžaloby za šíření radikální islámské knihy. 

Domácí zpravodajství

Pouť z Holešova na Hostýn připomněla památku kontroverzního světce Sarkandera

ČTK, red. / 5. 5. 2018 17:37

Pouť z Holešova na Hostýn připomněla památku kontroverzního světce Sarkandera Pouť z Holešova na Svatý Hostýn dnes připomněla památku umučeného holešovského faráře Jana Sarkandera. Pouť byla koncipována jako pouť smíření, prestože Sarkander  pro někoho může být kontroverzní osobností. Dobové boje, šarvátky, nenávisti ze 17. století, už dneska pro organizátory poutě nejsou žádné téma.

Ze světa

Australský kardinál George Pell bude čelit soudnímu procesu

ČTK / 4. 5. 2018 9:18

Australský kardinál George Pell bude čelit soudnímu procesu Australský kardinál George Pell, který je obviněný ze sexuálního zneužívání v minulosti, bude čelit soudnímu procesu. Rozhodl o tom tento týden soud v Melbourne. Třetí nejvýše postavený muž Vatikánu Pell ale před soudem veškerá obvinění popřel.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze

ČTK / 4. 5. 2018 8:58

Kardinál Duka zastoupí papeže na oslavách poznaňské diecéze Papež František jmenoval kardinála Dominika Duku svým zvláštním legátem na oslavy 1050. výročí prvního biskupského stolce na polském území. Budou se konat v Poznani 22. až 24. června, uvedlo dnes na svém webu pražské arcibiskupství. Legát je vyslancem a reprezentantem papeže, který ho zmocňuje, aby jednal v jeho jménu. Legátem je dnes mimo jiné také papežský nuncius, tedy vyslanec s diplomatickým posláním.

Domácí zpravodajství

Nigerijští biskupové žádají po masakru v kostele odstoupení prezidenta Buhariho

La Croix / 3. 5. 2018 9:38

Nigerijští biskupové žádají po masakru v kostele odstoupení prezidenta Buhariho V písemném prohlášení, které odeslali v pondělí 30. dubna do Bílého domu, vyzývají nigerijští biskupové prezidenta Muhammada Buhariho k demisi. V Nigérii nabírá zhoršující se vztah mezi zemědělci a rolníky už i náboženskou nótu. 24. dubna se v kostele odehrál masakr. V nigerijské historii se jedná o premiéru – katoličtí biskupové žádají prezidenta, aby opustil svůj post. 

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s tím, že církev investuje na burze?
Ano, důležitý je především výnos a bezpečnost investice
12%
 
Ano, ale měla by dbát na etický rozměr investice
54%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 179)