Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Před irským referendem o potratech Google i Facebook oznámil výrazné omezení reklam

Ze světa

Před irským referendem o potratech Google i Facebook oznámil výrazné omezení reklam

Vlastní zpráva / 12. 5. 2018 23:16

Sociální síť Facebook začala v Irsku před blížícím se referendem blokovat reklamy týkající se interrupcí, které zadali zahraniční inzerenti. K ještě radikálnějšímu kroku se odhodlala společnost Google, která od 10. května ruší v Irsku všechny reklamy týkající se referenda. 

Ze světa

Merkelová dostala cenu míru od františkánského řádu

ČTK / 12. 5. 2018 21:51

Merkelová dostala cenu míru od františkánského řádu Německá kancléřka Angela Merkelová obdržela od františkánského řádu ocenění za úsilí o smír a mírové spolužití v Německu i v Evropě. V děkovném projevu v bazilice svatého Františka ve středoitalském městečku Assisi hovořila o nezbytnosti většího úsilí k prosazování míru ve světě.

Domácí zpravodajství

Duka bere svá slova diplomaticky zpět: Problém není účast Zemana na sjezdu KSČM, ale vliv strany

ČTK, red. / 11. 5. 2018 15:50

Duka bere svá slova diplomaticky zpět: Problém není účast Zemana na sjezdu KSČM, ale vliv strany Kardinál Dominik Duka bere svá slova, za které ho mnozí ocenili v katedrále na Pražském hradě dlouhým potleskem. Nevidí totíž zásadní problém v tom, že se prezident Miloš Zeman zúčastnil sjezdu KSČM, jak to mnozí pochopili během jeho projevu, ale spíš v tom, že strana může ovlivňovat vládu. Kardinál to dnes uvedl v rozhovoru pro Mladou frontu DNES s tím, že jeho dubnová slova nebyla "úplně dobře pochopena".

Domácí zpravodajství

Za šíření knihy nebude bývalý předseda pražské muslimské obce potrestán

ČTK / 11. 5. 2018 10:34

Za šíření knihy nebude bývalý předseda pražské muslimské obce potrestán Bývalý předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka nebude potrestán kvůli případu šíření radikální islámské knihy. Pražský městský soud ho dnes definitivně zprostil obžaloby. Sáňka vinu dlouhodobě odmítá. Jeho případ souvisí s razií tehdejšího protimafiánského útvaru v pražských muslimských centrech v roce 2014.

Ze světa

V předvečer Nanebevstoupení Páně začaly německé Katolické dny. Do Münsteru přijede Duka i Malý

Vlastní zpráva / 10. 5. 2018 20:15

V předvečer Nanebevstoupení Páně začaly německé Katolické dny. Do Münsteru přijede Duka i Malý V předvečer Slavnosti Nanebevstoupení Páně, kdy si věřící připomínají  výstup Ježíše Krista  na nebesa čtyřicet dní po Velikonocích, byly včera večer zahájeny v německém Münsteru 101. Katolické dny (tzv. Kirchentag nebo Katholikentag).  Věřící pozdravil spolkový prezident Frank Walter Steinmeier a prezident laické organizace Centrálního výboru německých katolíků (ZdK) Thomas Sternberg, která Katolické dny pořádá. Své poselství zaslal do Münsteru i papež František

Článek měsíce

Kázání o velrybě (a trošku o Grétě)

Martin C. Putna / 27. 10. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
74%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
15%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
8%
 
(Počet hlasů celkem: 109)