Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
CVVM: Lidé nejvíce důvěřují armádě a policii, nejméně církvím

Domácí zpravodajství

CVVM: Lidé nejvíce důvěřují armádě a policii, nejméně církvím

ČTK / 13. 12. 2018 17:13

Z vybraných veřejných institucí lidé nejvíce věří armádě a policii. Důvěru jim vyslovilo shodně 67 procent Čechů. Naopak pouze čtvrtina dotázaných věří církvím. Nedůvěra převažuje rovněž u neziskových organizací, tisku, televize a internetu. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Domácí zpravodajství

Církve vyzvaly k odmítnutí komunistického návrhu na zdanění církevních restitucí

ČTK / 12. 12. 2018 16:31

Církve vyzvaly k odmítnutí komunistického návrhu na zdanění církevních restitucí Zástupci církví působících v České republice vyzvali dnes k razantnímu odmítnutí návrhu na zdanění církevních restitucí. Komunistický návrh, kterým se bude Sněmovna opět zabývat ve čtvrtek, je podle nich nehorázný a odporuje právu člověka vlastnit majetek, které zakotvuje Všeobecná deklarace lidských práv. Prohlášení podepsali zástupci České biskupské konference, Ekumenické rady církví v ČR a Federace židovských obcí v ČR.

Ze světa

Okolí tří kostelů u místa údajného Ježíšova křtu už jsou bez min

ČTK / 11. 12. 2018 12:10

Okolí tří kostelů u místa údajného Ježíšova křtu už jsou bez min Tři ze sedmi kostelů v Kasr al-Jahud na Západním břehu Jordánu jsou poprvé po více než padesáti letech opět přístupné. Věřící i turisté se budou moci do chrámů u místa, kde byl podle legend pokřtěn Ježíš Kristus, brzy vrátit.

Ze světa

Zpráva agentury EU upozorňuje na rostoucí antisemitismus

ČTK / 10. 12. 2018 20:29

Zpráva agentury EU upozorňuje na rostoucí antisemitismus Devět z deseti židovských respondentů rozsáhlého průzkumu letos uvedlo, že v jejich zemi v posledních pěti letech vzrostly antisemitské nálady. Z dnes zveřejněné zprávy Evropské agentury pro základní práva (FRA) také plyne, že 85 procent ze skoro 16.500 respondentů, kteří se sami identifikovali jako Židé, vnímá nárůst antisemitismu zásadní problém.

Ze světa

V Číně byly zadrženy desítky členů neoficiální církve

ČTK / 10. 12. 2018 16:55

V Číně byly zadrženy desítky členů neoficiální církve Čínská policie zadržela v noci na dnešek ve městě Čcheng-tu na jihozápadě země desítky členů neoficiální protestantské církve. S odvoláním na organizaci pro lidská práva ChinaAid o tom dnes informovala agentura AP.

Článek měsíce

Strašák „liberalismu a neomarxismu“ obchází církev

Marián Sekerák / 8. 6. 2020

Kraje

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 348)