Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Rozpočtový výbor přerušil debatu o zdanění náhrad církvím

Domácí zpravodajství

Rozpočtový výbor přerušil debatu o zdanění náhrad církvím

Vlastní zpráva / 15. 3. 2018 23:07

Sněmovní rozpočtový výbor dnes přerušil projednávání návrhu poslanců KSČM, kteří chtějí, aby stát zdanil peněžité náhrady posílané církvím za majetek nevydaný v restitucích. Debatu výbor přerušil do 25. dubna, poslanci nyní budou mít čas předkládat své pozměňovací návrhy. Zároveň vyčkají na to, jak se k návrhu postaví sněmovní ústavně právní výbor. V dnešní debatě opět zazněl návrh předlohu zamítnout, o něm bude výbor hlasovat až příště. Kritici tvrdí, že by se danila náhrada za ukradený majetek a že návrh je protiústavní.

Ze světa

František je po pěti letech v úřadu vnímán jako otevřený a pokorný papež

ČTK, red. / 13. 3. 2018 13:45

František je po pěti letech v úřadu vnímán jako otevřený a pokorný papež Pokorným a spontánním chováním a zaměřením na nejchudší a nejslabší se papež František snaží obnovit důvěru v římskokatolickou církev, píše zpravodaj ČTK v den jeho pátého výročí zvolení. Argentinský jezuita Jorge Mario Bergoglio, kterého do čela církve zvolili 13. března 2013, boří mnohá tabu a jeho nástupem do funkce začala podle vnímání řady medií ve Vatikánu nová éra.

Ze světa

Představený komunity Taizé na audienci u papeže Františka

red / 13. 3. 2018 12:26

Představený komunity Taizé na audienci u papeže Františka V pondělí 12. března papež František přijal k soukromé audienci bratra
Aloise. Jako každý rok chtěl v Římě představený komunity Taizé papeže
informovat o aktivitách, které komunita podniká ve svém hledání
ekumenismu a přijímání mladých lidí.

Ze světa

Komise evropských biskupských konferencí má nového předsedu. Biskup Vokál je místopředseda

cirkev.cz / 12. 3. 2018 12:16

Komise evropských biskupských konferencí má nového předsedu. Biskup Vokál je místopředseda Novým předsedou Komise biskupských konferencí zemí EU (COMECE) se koncem minulého týdne na dalších pět let stal lucemburský arcibiskup Jean-Claud Hollerich. Kromě něj delegáti zvolili i čtyři místopředsedy komise, jedním z nich je biskup královehradecký Jan Vokál. Zbývající tři jsou irský biskup Noel Treanor, italský biskup Mariano Crociata a německý biskup Franz-Josef Overbeck.

Domácí zpravodajství

Evangelíci pořádají ve spolupráci s Člověkem v tísni již po sedmé Den pro Kubu

e-cirkev.cz / 12. 3. 2018 11:32

Evangelíci pořádají ve spolupráci s Člověkem v tísni již po sedmé Den pro Kubu Modlitbou, průvodem a diskuzním panelem vzpomenou v úterý 20. března lidé v Praze na lidi na Kubě i v jiných zemích, v nichž dochází k omezování základních svobod. Českobratrská církev evangelická pořádá ve spolupráci s Člověkem v tísni už po sedmé Den pro Kubu. Letos s tématem „Hájíme (si) lidská práva“.

Článek měsíce

Hele, kytka, a jaká krásná. Nad knihou Marka O. Váchy

Zdeněk A. Eminger / 13. 9. 2019

Kraje

MOdlitba za domov 2019
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je vám blízká iniciativa reprezentovaná Gretou Thunberg?
Ano
38%
 
Částečně
6%
 
Ne
55%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 651)