Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Divadelní asociace podpořila šéfa ND Brno v uvedení radikální hry. Padají trestní oznámení

Domácí zpravodajství

Divadelní asociace podpořila šéfa ND Brno v uvedení radikální hry. Padají trestní oznámení

ČTK / 29. 5. 2018 7:23

Asociace profesionálních divadel, která sdružuje tři desítky českých scén, podpořila postoj ředitele Národního divadla Brno Martina Glasera ve věci uvedení inscenace Naše násilí a vaše násilí. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. V rámci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno hru o víkendu uvedlo divadlo Husa na provázku. Hra vzbudila odpor, debaty vyvolávala už před uvedením. Samotné představení narušila skupina lidí, řešila to policie.

Ze světa

Egyptský soud nařídil kvůli videu o Mohamedovi zablokovat YouTube

ČTK / 26. 5. 2018 23:08

Egyptský soud nařídil kvůli videu o Mohamedovi zablokovat YouTube Egyptský soud dnes nařídil zablokovat na měsíc přístup k internetovému serveru YouTube kvůli protiislámskému videu, které očerňuje proroka Mohameda. Agentuře Reuters to sdělil právník, který se případem zabývá. Jde o konečné rozhodnutí, proti kterému se nelze odvolat.

Ze světa

Irové odhlasovali zrušení dodatku ústavy zakazující potraty

Ihned.cz / rad.vat. / red. / 26. 5. 2018 21:45

Irové odhlasovali zrušení dodatku ústavy zakazující potraty Irové v pátek hlasovali o zrušení osmého dodatku čtyřicátého článku ústavy, který byl zaveden v roce 1983 a zaručoval právo na život nenarozených. O zrušení zákazu rozhodlo podle ústřední volební komise 66,4 procenta zúčastněných voličů. Proti bylo 33,6 procenta hlasujících. 

Domácí zpravodajství

Protestující „Slušní lidé“ narušili kontroverzní inscenaci v Brně, vyvedla je policie

Vlastní zpráva / 26. 5. 2018 19:32

Protestující „Slušní lidé“ narušili kontroverzní inscenaci v Brně, vyvedla je policie Zhruba 200 lidí se vpodvečer shromáždilo na Zelném trhu na protest proti kontroverzní inscenaci Naše násilí a vaše násilí uváděné v rámci přehlídky Divadelní svět. Těsně před začátkem inscenace v 19:00 se přítomný předseda SPR-RSČ Miroslav Sládek a méně než desítka jeho příznivců pokusila zabránit ve vstupu do Divadla Husa na provázku některým návštěvníkům představení. Policejnímu antikonfliktnímu týmu se nakonec podařilo je od vstupu dostat.

Domácí zpravodajství

Noc kostelů otevře přes 1400 chrámů, kaplí a modliteben

ČTK / 25. 5. 2018 10:55

Noc kostelů otevře přes 1400 chrámů, kaplí a modliteben Více než 1400 kostelů bude v celé zemi dnes večer a v noci otevřeno, aby se zapojily do dalšího ročníku Noci kostelů. Připraveno je celkem 6440 programů, na návštěvníky čekají koncerty, workshopy, přednášky a komentované prohlídky bohoslužebných prostor. Zájemci si mohou vybrat i z netradiční nabídky, mezi kterou patří ochutnávky mešních vín, prohlídky zvonic, varhanních kůrů a dalších míst, kam se obvykle nedostanou. Součástí jsou také programy pro děti.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 950)