Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Archeologové v Etiopii našli pozůstatky starověkého kostela

Ze světa

Archeologové v Etiopii našli pozůstatky starověkého kostela

ČTK / 14. 12. 2019 16:48

Archeologové na severu Etiopie objevili ruiny starověkého města včetně kostela, který pochází ze 4. století našeho letopočtu. Jedná se tak zřejmě o nejstarší trosky křesťanského svatostánku v zemi.

Domácí zpravodajství

Ministerstvo školství souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu ohledně hidžábu

ČTK / 12. 12. 2019 18:40

Ministerstvo školství souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu ohledně hidžábu Ministerstvo školství souhlasí s verdiktem Nejvyššího soudu, který minulý týden rozhodl, že škola nemůže v teoretické výuce zakazovat nošení muslimského šátku. ČTK to  sdělila mluvčí úřadu Aneta Lednová. Ministerstvo podle ní informovalo ředitele škol již v roce 2015, že nesmí plošně omezovat náboženské symboly.

Domácí zpravodajství

Asi dvě stovky lidí se účastnily bohoslužby za oběti střelce v Ostravě

ČTK / 11. 12. 2019 23:59

Asi dvě stovky lidí se účastnily bohoslužby za oběti střelce v Ostravě Na 200 lidí se dnes v budově ostravské fakultní nemocnice sešlo na zádušní liturgii za šest zesnulých, které v úterý zastřelil útočník v čekárně nemocniční polikliniky. Pomocný biskup Ostravsko-opavské diecéze Martin David v úvodním slově připomněl i tři zraněné. Před budovou polikliniky pak vzniklo pietní místo kam lidé nosí svíčky a květiny.

Domácí zpravodajství

Číhošťský zázrak se stal před sedmdesáti léty záminkou pro perzekuci církve

ČTK / 11. 12. 2019 23:55

Číhošťský zázrak se stal před sedmdesáti léty záminkou pro perzekuci církve Po komunistickém převratu v únoru 1948 se totalitní režim snažil vypořádat se svými ideologickými odpůrci. Jedním z nich byla i římskokatolická církev, která měla vliv zejména na venkově, a byla tak značnou překážkou v plánované kolektivizaci vesnice. Jako záminka k perzekuci církve komunistickému režimu posloužila i událost z 11. prosince 1949, která vešla do povědomí veřejnosti jako takzvaný číhošťský zázrak.

Ze světa

Papež jmenoval kardinála Tagleho šéfem Kongregace pro evangelizaci. Spekuluje se, že je papabile

ČTK / 9. 12. 2019 14:55

Papež jmenoval kardinála Tagleho šéfem Kongregace pro evangelizaci. Spekuluje se, že je papabile Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to stanout v budoucnu v čele katolické církve, napsala dnes agentura Reuters.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Studium IES
Diakonie

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 211)