Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Biskup Radkovský oslaví osmdesátiny

Domácí zpravodajství

Biskup Radkovský oslaví osmdesátiny

ČTK / 2. 10. 2019 9:58

Emeritní biskup František Radkovský, který se narodil 3. října 1939, stál 23 let v čele plzeňské diecéze. V současné době je prezidentem Diecézní charity v Plzni a působí na farnosti v Karlových Varech.

Domácí zpravodajství

Údajná oběť zneužívání v církvi podala trestní oznámení na kardinála Duku

ČTK / 1. 10. 2019 14:35

Údajná oběť zneužívání v církvi podala trestní oznámení na kardinála Duku Muž, kterého podle jeho vyjádření v devadesátých letech zneužíval duchovní dominikánského řádu, podal trestní oznámení na pražského arcibiskupa Dominika Duku, tehdejšího představeného řádu. Oběť sexuálního napadení tvrdí, že nejvyšší český církevní hodnostář je spoluodpovědný za případy zneužívání, protože trestné činnosti nezabránil.

Domácí zpravodajství

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort

ČTK / 30. 9. 2019 11:01

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort Agendu církví by ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) rád převedl pod jiný resort. V rozhovoru s ČTK minulý týden uvedl, že už podnikl kroky, aby otázky církví a náboženských společností spravoval jiný úřad. Suma, kterou každoročně stát církvím posílá, podle něj jen zdánlivě zvyšuje rozpočet ministerstva kultury a peníze přitom do resortu kultury vůbec nejdou. 

Ze světa

František odsoudil země vyrábějící zbraně, ale které odmítají uprchlíky

ČTK / 30. 9. 2019 10:48

František odsoudil země vyrábějící zbraně, ale které odmítají uprchlíky Papež František v neděli odsoudil některé země, že vyrábějí zbraně nasazované ve válkách v jiných zemích, ale uprchlíky, které odtud násilný konflikt vyžene, přijímat odmítají. Papež, který je původem z Argentiny a jeho rodiče byli italští přistěhovalci, to řekl při příležitosti Světového dne migrantů a uprchlíků. Informují o tom světové agentury.

Domácí zpravodajství

Národní svatováclavskou pouť navštívily tisíce lidí

ČTK / 29. 9. 2019 1:00

Národní svatováclavskou pouť navštívily tisíce lidí Tisíce lidí dnes dorazily na Národní svatováclavskou pouť do Staré Boleslavi, kde byl před 1084 lety zavražděn kníže Václav. Odkaz světce a patrona země si připomněly davy poutníků na Mariánském náměstí při tradiční poutní mši.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 759)