Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Posvátná hora australských domorodců Uluru bude dnes pro turisty uzavřena

Ze světa

Posvátná hora australských domorodců Uluru bude dnes pro turisty uzavřena

ČTK / 26. 10. 2019 10:52

Dnes naposledy smějí turisté vystoupit na posvátnou horu australských domorodců Uluru, než bude lezecká stezka na vrchol v sobotu definitivně uzavřena. Australští domorodci, kteří mají horu pod svou správou od roku 1985, o zákaz vstupu návštěvníků na Uluru dlouho usilovali. Stezka okolo skály zůstane přístupná.

Ze světa

Polský kardinál Wyszyński bude blahořečen příští rok v létě

ČTK / 23. 10. 2019 12:55

Polský kardinál Wyszyński bude blahořečen příští rok v létě Kardinál Stefan Wyszyński, který stál v čele polské katolické církve za nejtužšího komunismu, bude blahořečen 7. června příštího roku. Obřad na Pilsudkého náměstí ve Varšavě vykoná papežský vyslanec, kardinál Giovanni Angelo Becciu, který stojí v čele Kongregace pro blahořečení a svatořečení.

Domácí zpravodajství

Letošní téma Modlitby za domov vyzývá před blížícím se 30. výročím Sametové revoluce k jednotě

www.ekumenickarada.cz / 23. 10. 2019 11:13

Letošní téma Modlitby za domov vyzývá před blížícím se 30. výročím Sametové revoluce k jednotě Organizátoři Modlitby za domov, tradiční akce pořádané Ekumenickou radou církví, si za hlavní téma letošního ročníku zvolili heslo „Patříme k sobě!“ Chtějí na základě společného duchovního dědictví připomenout, že je mnoho toho, co nás spojuje. Modlitba se tradičně koná na státní svátek vzniku první československé republiky 28. října. 

Ze světa

Účastníci panamazonské synody obnovili pakt církve pro chudé z katakomb

vatikannews.va / 23. 10. 2019 10:04

Účastníci panamazonské synody obnovili pakt církve pro chudé z katakomb Asi 150 účastníků a sympatizantů Panamazonské synody se v neděli 20. října sešlo v Domitiliných katakombách při římské Via Ardeatina, aby obnovili tzv. „Pakt z katakomb“, kterým na sklonku II. vatikánského koncilu deklarovala skupina převážně latinskoamerických biskupů svou odhodlanost k životu podle postulátu „chudá církev pro chudé“.

Ze světa

Vatikánu prý hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí novinář

ČTK / 22. 10. 2019 20:52

Vatikánu prý hrozí za čtyři roky bankrot, tvrdí novinář Papež František se potýká s těžkou finanční krizí v církevním státě, kterému možná už za čtyři roky bude reálně hrozit bankrot. Ve své nové knize nazvané Giudizio Universale (Poslední soud) to tvrdí italský investigativní novinář Gianluigi Nuzzi. Ten své závěry vyvozuje z několika tisíc dosud nezveřejněných dokumentů a z rozhovorů s představiteli Vatikánu.

Článek měsíce

Podivný tanec kolem jedné nominace

Jiří Zajíc / 4. 2. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
93%
 
Spíše Ano
2%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
5%
 
(Počet hlasů celkem: 258)