Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zemřel bývalý předseda Židovské obce Brno Fried. Rozloučení je dnes v Třebíči

Domácí zpravodajství

Zemřel bývalý předseda Židovské obce Brno Fried. Rozloučení je dnes v Třebíči

ČTK, ZTIS / 4. 6. 2019 11:10

Ve věku 88 let zemřel v neděli bývalý předseda Židovské obce Brno Pavel Fried. ČTK to řekl současný předseda obce Jáchym Kanarek. Fried jako dítě prošel ghettem v Terezíně, kde zemřely tisíce lidí. Část jeho rodiny zahynula v plynových komorách v Osvětimi. Rozloučení se zesnulým se koná dnes 4. června v 16,30 hod. na židovském hřbitově v Třebíči. 

Ze světa

Papež se v Rumunsku omluvil Romům, blahořečil mučedníky komunismu

ČTK / 3. 6. 2019 17:28

Papež se v Rumunsku omluvil Romům, blahořečil mučedníky komunismu Papež František v neděli na závěr své třídenní návštěvy Rumunska požádal jménem katolické církve Romy o odpuštění za diskriminaci, segregaci a špatné zacházení. Informaci přinesla agentura AFP. Dopoledne při mši v Rumunském městě Blaj blahořečil sedm řeckokatolických biskupů, které pronásledovali, věznili, mučili a zabili agenti bývalého komunistického režimu.

Domácí zpravodajství

Veřejné sbírky podporují památky. Z nejúspěšnější získá projekt na obnovu zvonů 817 tisíc korun

Propamatky.info / 2. 6. 2019 0:26

Veřejné sbírky podporují památky. Z nejúspěšnější získá projekt na obnovu zvonů 817 tisíc korun Výsledky osmého ročníku soutěže veřejných sbírek byly slavnostně vyhlášeny 28. května v refektáři dominikánského kláštera v Praze. Projekt dlouhodobě upozorňuje na různorodé možnosti, jak financovat záchranu a obnovu historických objektů. Finančně nejúspěšnější se za rok 2018 stala veřejná sbírka s názvem Návrat zvonů do farního kostela Všech svatých v Rokytnici v Orlických horách.

Domácí zpravodajství

Synagoga ve Velkém Meziříčí možná přestane sloužit jako tržnice

ČTK / 1. 6. 2019 18:22

Synagoga ve Velkém Meziříčí možná přestane sloužit jako tržnice Velké Meziříčí by mohlo od brněnské židovské obce převzít Novou synagogu. Musí připravit podmínky, za kterých by mohla být stavba bezplatně převedena do majetku města.  Synagoga, ve které je dnes tržnice, by se měla stát místem pro kulturní akce. Bude ale potřebovat velkou opravu, v první fázi za osm až 12 milionů korun. 

Ze světa

Papež je na třídenní návštěvě Rumunska. Ze země odešly miliony obyvatel

ČTK / 1. 6. 2019 18:13

Papež je na třídenní návštěvě Rumunska. Ze země odešly miliony obyvatel Papež František se po necelých čtyřech týdnech, po návštěvě Bulharska a Severní Makedonie, vrací na Balkán. Tentokrát tráví tři dny v Rumunsku. Vzhledem k tamní politicky citlivé situaci jsou s určitým napětím očekávána jeho setkání s nejvyššími státními činiteli a případná vyjádření k dění v zemi. Návštěva  je už třicátou zahraniční cestou Františka, přičemž čtvrtou v oblasti Balkánu. Před ním do Rumunska zavítal jediný papež, v květnu před dvaceti lety Jan Pavel II.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 893)