Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Číhošťský zázrak se stal před sedmdesáti léty záminkou pro perzekuci církve

Domácí zpravodajství

Číhošťský zázrak se stal před sedmdesáti léty záminkou pro perzekuci církve

ČTK / 11. 12. 2019 23:55

Po komunistickém převratu v únoru 1948 se totalitní režim snažil vypořádat se svými ideologickými odpůrci. Jedním z nich byla i římskokatolická církev, která měla vliv zejména na venkově, a byla tak značnou překážkou v plánované kolektivizaci vesnice. Jako záminka k perzekuci církve komunistickému režimu posloužila i událost z 11. prosince 1949, která vešla do povědomí veřejnosti jako takzvaný číhošťský zázrak.

Ze světa

Papež jmenoval kardinála Tagleho šéfem Kongregace pro evangelizaci. Spekuluje se, že je papabile

ČTK / 9. 12. 2019 14:55

Papež jmenoval kardinála Tagleho šéfem Kongregace pro evangelizaci. Spekuluje se, že je papabile Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to stanout v budoucnu v čele katolické církve, napsala dnes agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Polovina z oceněných pečovatelů roku 2019 pracuje pro Diakonii nebo Charitu

e-cirkev.cz, red. / 9. 12. 2019 13:53

Polovina z oceněných pečovatelů roku 2019 pracuje pro Diakonii nebo Charitu Národní cena sociálních služeb – Pečovatel/ka roku 2019 zná hlavní oceněné. Jejich jména zazněla 4. prosince během slavnostního ceremoniálu na pražské Novoměstské radnici. Polovina z oceněných pečovatelů roku 2019 pracuje pro Diakonii nebo Charitu.

Domácí zpravodajství

Církev československá husitská zahájila oslavy 100. výročí. Má ale většinu členů v důchodovém věku

CČSH. red. / 9. 12. 2019 0:12

Církev československá husitská zahájila oslavy 100. výročí. Má ale většinu členů v důchodovém věku Se začátkem adventu zahájila Církev československá husitská jubilejní rok u příležitosti 100. výročí od svého historického vzniku. Adventní bohoslužba, kterou vedl biskupský sbor v čele s patriarchou Tomášem Buttou, se uskutečnila v Husově sboru v Brně na Botanické v přímém přenosu České televize. 

Domácí zpravodajství

Radio Wave v adventu nabízí nový podcast, čtení z Parabible

Vlastní zpráva / 6. 12. 2019 19:59

Radio Wave v adventu nabízí nový podcast, čtení z Parabible Veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu každý den od 1. prosince až do konce roku zveřejňuje nové díly podcastu Parabible. Jedná se o audiopodobu loňského bestselleru, knihy kazatele Alexandra Fleka o tom, jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes, v kulisách současného Česka.

Článek měsíce

Abychom začali fungovat jako rodina…

Benedikt Mohelník / 6. 7. 2020

Kraje

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 552)