Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort

Domácí zpravodajství

Zaorálek chce převést agendu církví pod jiný resort

ČTK / 30. 9. 2019 11:01

Agendu církví by ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) rád převedl pod jiný resort. V rozhovoru s ČTK minulý týden uvedl, že už podnikl kroky, aby otázky církví a náboženských společností spravoval jiný úřad. Suma, kterou každoročně stát církvím posílá, podle něj jen zdánlivě zvyšuje rozpočet ministerstva kultury a peníze přitom do resortu kultury vůbec nejdou. 

Ze světa

František odsoudil země vyrábějící zbraně, ale které odmítají uprchlíky

ČTK / 30. 9. 2019 10:48

František odsoudil země vyrábějící zbraně, ale které odmítají uprchlíky Papež František v neděli odsoudil některé země, že vyrábějí zbraně nasazované ve válkách v jiných zemích, ale uprchlíky, které odtud násilný konflikt vyžene, přijímat odmítají. Papež, který je původem z Argentiny a jeho rodiče byli italští přistěhovalci, to řekl při příležitosti Světového dne migrantů a uprchlíků. Informují o tom světové agentury.

Domácí zpravodajství

Národní svatováclavskou pouť navštívily tisíce lidí

ČTK / 29. 9. 2019 1:00

Národní svatováclavskou pouť navštívily tisíce lidí Tisíce lidí dnes dorazily na Národní svatováclavskou pouť do Staré Boleslavi, kde byl před 1084 lety zavražděn kníže Václav. Odkaz světce a patrona země si připomněly davy poutníků na Mariánském náměstí při tradiční poutní mši.

Ze světa

Podle většiny Rakušanů nemá islám na Západě místo

ČTK / 27. 9. 2019 15:20

Podle většiny Rakušanů nemá islám na Západě místo Na 45 procent Rakušanů se domnívá, že by muslimové neměli mít stejná práva jako všichni ostatní v zemi. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění salcburské univerzity, který ukazuje značnou nedůvěřivost k islámu v rakouské společnosti. Podle agentury AFP na dotaz, zda má islám na Západě své místo, odpovědělo záporně 70 procent dotázaných. 

Domácí zpravodajství

Papež byl v České republice naposledy před deseti lety

ČTK / 26. 9. 2019 8:49

Papež byl v České republice naposledy před deseti lety Papež naposledy do ČR zavítal před deseti lety, 26. září 2009 zahájil tehdejší papež Benedikt XVI. třídenní návštěvu České republiky. U příležitosti výročí svatého Václava a 20. výročí sametové revoluce papež mimo jiné navštívil kostel Panny Marie Vítězné na Malé Straně s proslulou soškou Pražského Jezulátka.

Článek měsíce

Problém výchovy katolické mládeže: „pastorace mimochodem“

Karel Hlaváček / 29. 4. 2020

Kraje

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jaký způsob slavení bohoslužeb je Vám v nouzovém stavu nejbližší?
Sleduji přenosy v televizi
23%
 
Poslouchám rádio
5%
 
Sleduji bohoslužby pasivně přes internet
24%
 
Zapojuji se přímo do on-line živých přenosů
12%
 
Máme vlastní rodinné bohoslužby
23%
 
Dávám si od církve a modlení konečně pokoj
13%
 
(Počet hlasů celkem: 617)