Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Zástupci církví se ve čtvrtek setkají s ČSSD kvůli revizi majetkového vyrovnání

Domácí zpravodajství

Zástupci církví se ve čtvrtek setkají s ČSSD kvůli revizi majetkového vyrovnání

ČTK / 18. 11. 2013 14:44

Kvůli majetkovému vyrovnání se církve a ČSSD sejdou ve čtvrtek, schůzky se zúčastní zástupci České biskupské konference (ČBK), Federace židovských obcí a Ekumenické rady církví. O setkání požádal předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka, jehož strana usiluje o revizi církevních restitucí vyjednaných předchozí vládou Petra Nečase (ODS). ČSSD by ráda snížila finanční kompenzace nebo vyňala Hrad z restitucí. 

Ze světa

Arcibiskup Pietro Parolin nastoupil do úřadu státního sekretáře Svatého stolce

Radiovaticana.cz / 18. 11. 2013 12:40

Arcibiskup Pietro Parolin nastoupil do úřadu státního sekretáře Svatého stolce Ve vatikánském Domě sv. Marty se v sobotu ubytoval nový státní sekretář Svatého stolce, arcibiskup Pietro Parolin. Jak informoval tiskový mluvčí P. Lombardi, v pondělí mons. Parolin zahájí pracovní činnost ve své kanceláři v Apoštolském paláci. Dosud není jisté, zda se také nastěhuje do oficiálního služebního bytu v témže paláci.

Ze světa

Finanční dozorčí úřad pokračuje v očišťování vatikánské banky

Radiovaticana.cz / 18. 11. 2013 12:13

Finanční dozorčí úřad pokračuje v očišťování vatikánské banky "Ve Vatikánu všeobecně vnímám dostatečnou politickou podporu", uvedl pro páteční vydání deníku Neue Zürcher Zeitung ředitel vatikánského Finančního dozorčího úřadu René Brülhart. Ten poskytl obsáhlý rozhovor hospodářské příloze švýcarského listu. Vysvětluje v něm, že opatření proti praní špinavých peněz jsou v případě Svatého stolce na velmi dobré cestě. Dokazuje to podstatně vyšší počet odhalených podezřelých finančních transakcí za letoší rok než pouhých šest případů vloni. Brülhart chce o předložit konkrétní čísla na konci tohoto roku.

Domácí zpravodajství

U dálniční kaple nedaleko Plzně si lidé připomněli oběti nehod

ČTK / 17. 11. 2013 22:39

Několik desítek lidí si dnes v kapli u dálnice D5 u Šlovic nedaleko Plzně připomnělo tisíce těch, kteří zahynou každý rok při dopravních nehodách. Na třetí listopadovou neděli připadá Světový den obětí dopravních nehod.

Kultura

Výzdobu svatovítské katedrály obohatila socha Jana Koblasy

ČTK / 17. 11. 2013 22:23

Výzdobu svatovítské katedrály obohatila socha Jana Koblasy Sochařskou výzdobu katedrály sv. Víta na Pražském hradě obohatila plastika mezinárodně uznávaného sochaře, malíře a grafika Jana Koblasy s názvem Vzkříšení.

Článek měsíce

Tragédie celibátu. Nad knihou, která bolí (na správném místě)

Zdeněk A. Eminger / 9. 6. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
63%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1344)