Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Ze světa

Filipínci se modlili v rozbořených kostelech ve městě Tacloban

ČTK / 17. 11. 2013 7:45

Filipínci, kteří přežili řádění ničivého tajfunu Haiyan, zaplnili dnes polorozbořené kostely v nejvíce zasaženém městě Tacloban. Nedělní mše se zúčastnily tisíce lidí, ve svých modlitbách děkovali Bohu za to, že přežili, popsala agentura Reuters.

Domácí zpravodajství

Řád německých rytířů nemá na zabavený majetek nárok, říká náměstek ministra kultury

ČTK / 16. 11. 2013 11:07

Řád německých rytířů nemá na zabavený majetek nárok, říká náměstek ministra kultury Řád německých rytířů nemá podle prvního náměstka ministra kultury Františka Mikeše na vydání hradu Bouzov a dalšího požadovaného majetku nárok. Byl zabaven podle Benešových dekretů, řekl včera České televizi (ČT) Mikeš. Řád argumentuje tím, že konfiskaci majetku ještě před 25. únorem 1948 zrušil soud. 

Ze světa

Za únosem francouzského kněze v Kamerunu stojí islamistická sekta Boko Haram

ČTK / 15. 11. 2013 16:56

Za únosem francouzského kněze v Kamerunu stojí islamistická sekta Boko Haram K únosu francouzského kněze na severu Kamerunu v noci ze středy na čtvrtek se přihlásila nigerijská islamistická sekta Boko Haram. Zdroj z radikální skupiny agentuře AFP potvrdil, že kněz Georges Vandenbeusch je v jejím zajetí. 

Domácí zpravodajství

Českobudějovické biskupství uspělo v kauze kácení restituovaných lesů na Táborsku

ČTK / 15. 11. 2013 16:45

Českobudějovické biskupství uspělo v kauze kácení restituovaných lesů na Táborsku Soud vydal zákaz na těžbu v lesích na Táborsku, o něž žádá církev. V lokalitě kácely Lesy ČR (LČR), které tvrdily, že odstraňují následky kalamit. ČTK to řekl generální vikář českobudějovické diecéze Adolf Pintíř. Právě českobudějovické biskupství podalo k soudu návrh na předběžné opatření, aby státní lesy přestaly s kácením. O rozhodnutí soudu informovala Česká televize. LČR připravují proti verdiktu soudu odvolání. 

Domácí zpravodajství

Ústav pro studium totalitních režimů včera ocenil i dva katolické kněze

ČBK / 15. 11. 2013 13:06

Ústav pro studium totalitních režimů včera ocenil i dva katolické kněze Celkem sedmnácti osobnostem udělil Ústav prostudium totalitních režimů Cenu Václava Bendy za aktivní účast v boji s nacistickým či komunistickým režimem. Ocenění, jež jsou udělována již pátým rokem, získali i dva katoličtí duchovní - P. Josef Cukr a P. Jaroslav Karl.

Článek měsíce

Když papežové neustupují, ale mění se

Vít Luštinec / 16. 1. 2020
Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 947)