Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Cyrilometodějskou tradici připomene rozsáhlá výstava v Anežském klášteře

Domácí zpravodajství

Cyrilometodějskou tradici připomene rozsáhlá výstava v Anežském klášteře

ČTK / 31. 10. 2013 17:03

V gotických prostorách kláštera sv. Anežky bude od pátku přístupná výstava nazvaná CM 863 s podtitulem Svatí Cyril a Metoděj - Dějiny, tradice, úcta. Je součástí oslav 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu a představí archeologické nálezy, památky sochařství, malířství, knižní kultury, uměleckého řemesla, písemnictví a architektury. 

Domácí zpravodajství

Královéhradecký kraj prodává opočenský klášter. S bezplatným převodem na město nesouhlasí

Ceskatelevize.cz / 31. 10. 2013 16:58

Královéhradecký kraj prodává opočenský klášter. S bezplatným převodem na město nesouhlasí Královéhradecký kraj připravuje prodej barokního kláštera v Opočně soukromému vlastníkovi. Radnice chce prodeji zabránit a požádala kraj, aby – když už bývalý kapucínský klášter nechce – areál raději převedl na město. To by ho však chtělo získat bezplatně, což se zase nezamlouvá kraji, informuje Česká televize.

Domácí zpravodajství

Kardinál Duka je v těchto dnech na návštěvě Ukrajiny

Apha.cz / 31. 10. 2013 16:24

Kardinál Duka je v těchto dnech na návštěvě Ukrajiny Kardinál Dominik Duka ve dnech v těchto dnech podniká cestu po Ukrajině. Během neoficiální návštěvy se setká s představiteli tamní římskokatolické církve, řeckokatolické církve a pravoslaví a navštíví nejdůležitější duchovní místa Ukrajiny. Kardinál Duka zahájil svoji cestu v úterý a vrací se zítra.

Domácí zpravodajství

V Litoměřicích slavnostně otevřeli novou budovu tamější Diecézní charity

Dltm.cz / 31. 10. 2013 16:18

V Litoměřicích slavnostně otevřeli novou budovu tamější Diecézní charity V kostele Všech svatých na Mírovém náměstí v Litoměřicích se v pátek sešlo více než 60 příznivců a přátel litoměřické Charity, aby společně poděkovali za úspěšné dokončení opravy nového charitního sídla. Bohoslužbu celebroval Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický.

Domácí zpravodajství

Rada Českého rozhlasu se bude zabývat stížnostmi na průběh rozhovoru s kardinálem Dukou

ČTK / 30. 10. 2013 17:58

Rada Českého rozhlasu se bude zabývat stížnostmi na průběh rozhovoru s kardinálem Dukou Rada Českého rozhlasu se bude zabývat rozhovorem, který v minulém týdnu Radiožurnálu poskytl pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka. Od posluchačů na jeho průběh přišlo zhruba 25 stížností, uvedl dnes předseda rady Tomáš Ratiborský. Český rozhlas v souvislosti s předvolebním vysíláním také podá trestní oznámení na neznámého pachatele, který médiím rozeslal falešnou zprávu o údajném přejmenování Zelené vlny. 

Článek měsíce

Láska není iluze. Pár slov o celibátu (ve dvou)

Zdeněk A. Eminger / 12. 12. 2019

Kraje

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
17%
 
Spíše ano
0%
 
Spíše ne
0%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 47)