Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Evropská komise  svolala evropské intelektuály, Česko reprezentují Halík a Sedláček

Domácí zpravodajství

Evropská komise svolala evropské intelektuály, Česko reprezentují Halík a Sedláček

Vlastní zpráva / 6. 12. 2013 14:24

Předseda  Evropské komise José Manuel Barroso a italský ministerský předseda Enrico Letta svolali jménem Evropské komise na 8. a 9. prosince do Milána osobnosti evropské kultury, vědy a umění  k poradě o  budoucí vizi  Evropy. Z České republiky byli pozváni filozof a teolog Tomáš Halík  a ekonom Tomáš Sedláček.

Ze světa

Hnutí fokoláre slaví 70 let od založení

ČTK / 6. 12. 2013 11:56

Hnutí fokoláre slaví 70 let od založení Před 70 lety, 7. prosince 1943, založila Italka Ciara Lubichová v severoitalském Tridentu katolické Hnutí fokoláre. Jejím prvotním cílem tehdy bylo pomáhat bližním a nyní se snaží o "uspořádání lidské rodiny narušené násilím, sociální nerovností a kulturní nerovnováhou". Počátky hnutí sice leží v katolické církvi, ale rozšířilo se mezi křesťany po celém světě. Hlavní hodnotou, kterou fokolaríni vyznávají, je život v lásce a přátelství napříč různými vyznáními a církvemi jako předzvěst jejich budoucí jednoty. 

Ze světa

Vánoční strom z bavorsko-českého pohraničí se ve Vatikánu postaral o rozruch

ČTK / 6. 12. 2013 11:49

Vánoční strom z bavorsko-českého pohraničí se ve Vatikánu postaral o rozruch Vánoční strom, který stojí od čtvrtka na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, se v papežském státě postaral o lehký zmatek. Podle německého listu Bild to způsobil fakt, že strom pro papeže Františka již najednou není z bavorských lesů, ale z České republiky. Pátrání po původu stromu se věnovala i rozhlasová stanice Radio Vaticana. Nejčtenější německý deník v souvislosti s hraničním přetahováním s nadsázkou poznamenal, že po svátcích už bude jedno, odkud strom je, neboť z něj budou dřevěné hračky s cedulkou Made in Italy (Vyrobeno v Itálii). 

Ze světa

Dalajlama vyjádřil obdiv k zesnulému Nelsonu Mandelovi

ČTK / 6. 12. 2013 9:09

Dalajlama vyjádřil obdiv k zesnulému Nelsonu Mandelovi Tibetský duchovní vůdce dalajlama v Nelsonu Mandelovi, jenž ve včera zemřel, ztratil "drahého přítele". V dopise zaslaném Mandelově rodině označil bývalého jihoafrického prezidenta označil za "člověka odvahy, zásad a nesporné integrity". 

Ze světa

Bývalý kněz se ožení s dcerou papežovy poradkyně

ČTK / 6. 12. 2013 8:56

Americký kněz Thomas Williams z římskokatolického řádu Legionáři Kristovi (LC) se o víkendu ožení s dcerou bývalé velvyslankyně USA ve Vatikánu a papežovy poradkyně Mary Ann Glendonové. Informovala o tom agentura AP. Williams má se svou nastávající Elizabeth Levovou dítě. 

Článek měsíce

Církev v karanténě: konec iluzí

Tomáš Petráček / 26. 7. 2020
Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
42%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
12%
 
Ne
43%
 
(Počet hlasů celkem: 103)